Jednou vetou

Futbalová kvalifikácia na ME a jarmok budú v Trnave v jeden deň

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Tradičný trnavský jarmok (TTJ) a futbalová kvalifikácia na majstrovstvá Európy (ME) sa budú v Trnave konať v jeden deň. V piatok 6. septembra bude polícia na oboch podujatiach zabezpečovať verejný poriadok.

„Štadión Antona Malatinského privíta na kvalifikačnom futbalovom zápase reprezentáciu Slovenska a Chorvátska. Z hľadiska bezpečnosti bol tento zápas vyhlásený za rizikový,“ informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia upozorňuje na neznáme čísla, ktoré volajú Slovákom najmä z Afriky

Výrazné obmedzenia podľa jej vyjadrenia čakajú dopravu, uzatvorené budú ulice v okolí jarmoku, ktorý býva každoročne jej zaťažkávacou skúškou. „Dve parkoviská na Kollárovej ulici budú vyhradené len pre futbalových fanúšikov Chorvátska. Domáci fanúšikovia budú môcť využiť parkovisko na Koniarekovej ulici pri závode ŽOS,“ uviedla.

Polícia odporúča návštevníkom, aby podľa možnosti necestovali do Trnavy autami pre očakávané komplikácie s parkovaním a radšej využili prímestskú hromadnú dopravu.

V meste bude na verejný poriadok dohliadať zvýšený počet policajných hliadok a poriadkových síl. „Vyzývame všetkých k vzájomnej tolerancii a ohľaduplnosti. Príďte do Trnavy dobre naladení užiť si pekný športový a kultúrny zážitok. Šarvátky hoďte za hlavu, aby nemusela zasahovať polícia. K bezpečnosti v meste môže prispieť každý z nás,“ dodala hovorkyňa na adresu návštevníkov oboch podujatí.

Na nulovú eurobankovku čakali pred Bratislavským hradom už cez víkend

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne