Jednou vetou

Gál sa v Prešovskom kraji stretol so sudcami aj väzenskými dozorcami

Gábor Gál

Foto: archívne, TASR

Stredajšie výjazdové rokovanie vlády v Sabinove využil minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) aj na stretnutie s predsedami súdov a sudcami v Prešovskom kraji a príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže. Informoval o tom hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

Gál rokoval s vedením Krajského súdu v Prešove, s predsedami okresných súdov v sídle Prešovského kraja a so sudcami. Na stretnutí informoval o zámeroch pripravovaných ministerstvom s cieľom zefektívniť a spružniť konania na súdoch. Vypočul si názory sudcov a spoločne rozdiskutovali témy, ktoré vnímajú ako problematické v súdnictve, najmä problém prieťahov.

Výjazdové rokovanie vlády využil minister spravodlivosti aj na stretnutie s príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže, navštívil Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Prešove a oddelenie výkonu trestu s miestom výkonu služby v Sabinove. Bubla doplnil, že Zbor väzenskej a justičnej stráže vníma minister ako plnohodnotnú súčasť rezortu spravodlivosti, a tak chce k nemu aj pristupovať.

Verí, že sa podarí spoločne pracovať na skvalitňovaní činností zboru, vrátane vytvárania priaznivejších podmienok pre výkon služby príslušníkov zboru a práce zamestnancov zboru.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru