Jednou vetou

Greksu prehra vo voľbách nezložila. Takéto má plány ďalej

Neúspešný kandidát na starostu Petržalky a rockový spevák Marián Greksa

autorská koláž hlavne.sk, facebook

Komunálne voľby vždy bývajú plné úspechov aj pádov. Medzi neúspešných kandidátov, dokonca dvojnásobne sa tento rok dostal aj Marián Greksa, aktuálny poslanec Bratislavského samosprávneho kraja. Aké má plány po neúspešných voľbách?

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

 

Marián Greksa | Zdroj: Facebook
Ilustračné foto | TASR

Neúspešný kandidát Mrva: Čo s ním teraz bude?

„Snažím sa o to, aby som mohol ovplyvňovať dianie, o ktoré sa zaujímam, a na ktorom mi záleží, preto som napokon išiel do komunálnej politiky,“ boli slová Mariána Greksu pred tohtoročnými komunálnymi voľbami. V komunálnych voľbách sa rozhodol kandidovať do troch rôznych pozícií – na post poslanca za bratislavskú Petržalku, post poslanca mestského zastupiteľstva aj post starostu Petržalky.

Vianočné trhy na Hlavnom námestí v Bratislave sú po požiari opäť otvorené

Tesne pred voľbami sa však rozhodol kandidatúry na post starostu vzdať so slovami: „Čísla nepustia a ja nechcem rozbíjať potrebné hlasy. Budem kandidovať iba na mestského a petržalského poslanca.“ Informáciu zdieľal aj na svojich sociálnych sieťach. Napokon mu však tento rok šťastie neprialo a ani do jednej funkcie sa mu nepodarilo dostať.

Syn Mariána Greksu má toho na rováši viac: Túto ženu šikanoval

Opýtali sme sa teda, aké má do budúcna plány. Na otázku spočiatku reagoval prekvapivo až neochotne. „Toto čo je za otázku? Viete, som povinný na toto odpovedať?“, odpovedal protiotázkou Greksa. Napokon dodal: „Nebudem robiť zlú krv, tak odpoviem. Ďalšie 4 roky budem poslancom Bratislavského samosprávneho kraja, plus sa budem starať o všetky záležitosti tak, ako doteraz. Plus budem hrať s kapelou, mňa živí hranie, nie župa.“

Bratislavský mestský poslanec Martin Borguľa foto: TASR, zdroj: TASR

Do redakcie sme však dostali informáciu, že sa pred pár dňami stretol s rovnako neúspešným kandidátom na poslanca aj starostu Martinom Borguľom (Staré Mesto) aj ďalšími poslancami, ktorí neuspeli vo voľbách. Plánujú v budúcnosti spoluprácu? „Prosím? Vy máte informáciu že sme sa stretli? Áno, stretli sme sa, dali sme si rozlúčkovú  večeru za tým všetkým,“ reagoval zaskočene. „Bola to iba taká rozlúčková večera, nemám s nimi žiadne plány do budúcna. O žiadnych zatiaľ neviem, ale to, že sme si pracovne na zastupiteľstve rozumeli nie sú žiadne tajnosti,“ objasnil Greksa dôvod stretnutia.

Vieme prví: Korupčný enviroškandál. Úplatky mal brať funkcionár Most-Híd Rastislav Žitný

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru