Jednou vetou

Gynekológovia a pôrodníci sa opäť stretli na konferencii v Bratislave

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Viac ako 1200 lekárov - gynekológov, pôrodníkov, sestier a pôrodných asistentiek z Česka a Slovenska sa v piatok šiestykrát stretlo na spoločnej konferencii v Bratislave. Cieľom stretnutia je podľa organizátorov výmena najnovších poznatkov a skúseností, rovnako tiež prehĺbenie vzájomnej spolupráce.

FOTO: Poriadne mu naložili. Pozrite sa, čo mal Hrčka pred kanceláriou v Petržalke

„Podujatie má medzinárodný charakter a koná sa striedavo v Českej republike a na Slovensku. V tomto roku je organizáciou poverená slovenská strana. Odborná časť podujatia je zameraná na najzávažnejšie problémy odboru gynekológia a pôrodníctvo,“ priblížil  prezident konferencie Martin Redecha.

Významným prínosom by mali byť podľa ďalšieho prezidenta konferencie Martina Procházku vystúpenia a príspevky popredných slovenských, českých a iných zahraničných odborníkov. Samostatne, v odbornom bloku sestier, budú na konferencii prerokované aktuálne odborné témy, ale aj problémy súčasného spoločenského postavenia a práce sestier a pôrodných asistentiek.

Stretnutie každoročne usporadúvajú Slovenská gynekologicko-pôrodnícka spoločnosť spolu s Českou gynekologicko-pôrodníckou spoločnosťou ako vrchol svojich odborných aktivít.

Program na víkend: Čakajú nás skvelé akcie a takéto počasie!

Záštitu nad podujatím prevzali ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) a primátor mesta Bratislava Matúš Vallo. Podujatie potrvá do nedele (23. 6.).

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru