Jednou vetou

Hasiči dohášajú požiar na Hlavnom námestí v Bratislave, zranil sa jeden muž

Zásah hasičov na Vianočných trhoch v Bratislave 28. novembra 2018. Foto: HaZZ
Hasičom sa podarilo lokalizovať požiar na Hlavnom námestí v Bratislave, ktorý vypukol v jednom zo stánkov a rozšíril sa na priľahlý murovaný objekt. Zranila sa jedna osoba. Škodu predbežne odhadujú na viac ako 200.000 eur. Informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

„Hasiči momentálne dohášajú skryté ohniská. Majiteľ objektu predbežne odhadol škodu spôsobenú požiarom na viac ako 200 tisíc eur. Na miesto smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR,“ ozrejmila Farkasová. Pri požiari sa zranila jedna osoba, ktorá utrpela popáleniny na tvári a rukách, podľa Farkasovej slov je v opatere RZP.

Video: Na Vianočných trhoch na hlavnom námestí v Bratislave horeli stánky

Hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Pleva uviedol, že policajti si popoludní všimli kúdole dymu valiace sa z priestorov spred Roland café na Hlavnom námestí, kde začal horieť jeden zo stánkov. „Mestskí policajti do príchodu hasičov zabezpečili miesto požiaru a ľudí, ktorí sa v blízkosti nachádzali presúvali do bezpečia,“ priblížil.

Miesto požiaru je v súčasnosti zabezpečené policajnými hliadkami, doplnila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. „Bližšie informácie k požiaru poskytneme po vyjadrení zisťovateľa príčin požiarov a vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov vyšetrovateľom Policajného zboru,“ uzavrela.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru