Jednou vetou

Hasiči likvidovali požiare na Domaši a v Liptovskej Tepličke

Ilustračné foto

TASR - Radovan Stoklasa

Požiare si nevyžiadali zranených, predbežná škoda bola vyčíslená na celkovo 120-tisíc eur

Hasiči z Vranova nad Topľou a Popradu zasahovali v noci z nedele na pondelok pri dvoch požiaroch. Na Domaši (okres Vranov n/Topľou) horela v lokalite Eva chata za Hotelom Solaris. Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Prešove, požiar im nahlásili o pol ôsmej večer.

Na mieste zasahovalo 13 hasičov so šiestimi kusmi techniky z Vranova n/Topľou, Holčíkoviec, Humenného, ako aj dobrovoľní hasiči z Novej Kelče. Počas hasenia museli hasiči rozobrať konštrukciu strechy. Požiar sa im podarilo zlikvidovať krátko pred pol dvanástou v noci. „Požiarom vznikla majiteľovi chaty priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur,“ uviedol operačný dôstojník.

Hasiči z Popradu, Mengusoviec a miestni dobrovoľní hasiči zasahovali pri požiari hospodárskej budovy pri rodinnom dome v Liptovskej Tepličke (okres Poprad). Požiar zrubovej konštrukcie hasičom nahlásili o pol jedenástej v noci, likvidovalo ho celkovo sedem hasičov so štyrmi kusmi techniky.

Uhasiť sa im ho podarilo pred polnocou, pričom zásah ukončili po pol štvrtej ráno. Predbežná škoda bola v tomto prípade vyčíslená na 20-tisíc eur. „Ani pri jednom požiari sa, našťastie, nikto nezranil. Príčina ich vzniku je v štádiu vyšetrovania. Na obe miesta prišiel expert na zisťovanie príčin požiaru,“ uzavrel operačný dôstojník hasičov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru