Jednou vetou

Hasiči našli pri Kysuckej nemocnici mŕtveho muža

Ilustračné foto

foto: TASR

Čadčianski hasiči našli v pondelok ráno pri Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci mŕtveho muža. Potvrdilo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

Podľa námestníka pre zdravotnú starostlivosť pre neoperačné odbory Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci Richarda Bobeka našli hasiči aj ďalšieho muža, ktorého priviezli do úrazovej ambulancie nemocnice silne podchladeného.

Mimovládne organizácie pokračujú v svojpomocnom očkovaní na ulici

„Postupne začal nadobúdať vedomie, ale nedalo sa s ním nadviazať kontakt. Vzhľadom na tieto okolnosti sme ho prijali na oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny. Teraz sa podarilo po dlhšom čase namerať jeho telesnú teplotu 24,7 stupňa Celzia, čo je ťažké podchladenie. Robíme ďalšie diagnostické úkony a je v štádiu zohrievania,“ uviedol Bobek.

Doplnil, že ide o muža, ktorého opakovane ošetrujú v kysuckej nemocnici intoxikovaného alkoholom. „V rokoch 2014 a 2016 mal ťažké úrazy. Vždy v novembri je ošetrovaný pre úrazy hlavy, ktoré si spôsobuje sám tým, že nonstop konzumuje alkohol,“ dodal.

Bolieva Vás hlava? V týchto prípadoch radšej navštívte lekára

Podľa riaditeľa Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci Martina Šenfelda pomáha nemocnici s bezdomovcami už štvrtý rok súkromná bezpečnostná služba. „Mali sme množstvo škodových udalostí spôsobených bezdomovcami. Nielen to, ale nechávali sa zatvoriť v nemocnici a nešli potom na toaletu. Urobili potrebu aj do výťahu alebo kdekoľvek na schodoch. Mali sme s nimi veľké problémy. Súkromná bezpečnostná služba to sčasti eliminovala. Nie úplne stopercentne, ale už sa to postupne vylepšuje,“ dodal Šenfeld.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru