Jednou vetou

Hasiči ničili požiar v tržnici pri Univerzitnej nemocnici v Martine

Ilustračné foto

zdroj: TASR/AP

Požiar stánkov v tržnici pri Univerzitnej nemocnici v Martine likvidovali v pondelok podvečer hasiči z hasičskej jednotky v Martine a dobrovoľní hasiči zo Sučian, Koštian nad Turcom a Martinského hasičského zboru. Podľa operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline sa pri požiari nikto nezranil.

„V čase nášho príchodu bola už väčšia časť v plameňoch, postupovalo to veľmi rýchlo v smere vetra. Naša prvotná snaha bola, aby sa požiar nedostal do podchodu, ktorý začína plastovými oknami a aby tam nezostali uväznení ľudia. Požiar nebol zložitý, ale bol dosť veľkého rozsahu,“povedal veliteľ zásahu Jozef Genšor.

Podľa primátora Martina Andreja Hrnčiara sa od požiaru podarilo uchrániť časť tržnice, ktorú spoluvlastní mesto. „V tomto mieste fungovala mestská tržnica, ktorá je prerobená a spĺňa prísne bezpečnostné predpisy. A práve časť starej tržnice na súkromných pozemkoch nepatrila mestu, bola zastaraná, drevená, bol tam uskladnený tovar a nespĺňala pravdepodobne aj všetky bezpečnostné predpisy. Určite sa budeme musieť stretnúť s majiteľmi pozemkov a hľadať nejaké riešenie,“ uviedol martinský primátor.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru