Jednou vetou

Hasiči v Banskobystrickom kraji absolvovali vlani takmer 4450 výjazdov

Ilustračné foto

foto: TASR

Takmer 4450 výjazdov absolvovali v minulom roku príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskobystrickom kraji. Do terénu vyrážali najmä z hasičských staníc v Banskej Bystrici, Zvolene či v Žiari nad Hronom.

Ako informoval Ján Tomaľa, vedúci oddelenia operačného riadenia a Integrovaného záchranného systému Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, medzi najzávažnejšie zásahy patril aprílový požiar lesného porastu v lokalite Sihla – Utekáč. Oheň sa rozhorel na ploche zhruba troch hektárov v ťažko dostupnom teréne. Zasahovalo 21 hasičov z Brezna, Poltára, Lučenca, Banskej Bystrice a 36 členov dobrovoľných hasičských zborov.

V Dunajskej Strede zasahovali v noci hasiči, namerali zvýšené hodnoty CO

K rovnako závažným zásahom patrila aprílová dopravná nehoda, pri ktorej došlo k zrážke autobusu a nákladného vozidla. „V autobuse sa nachádzali postihnuté osoby. Príslušníkmi boli stabilizované, fixované krčnými goliermi a dlahami, následne cez okná na nosidlách vyslobodzované a odovzdané do starostlivosti zdravotnej záchrannej služby,“ uviedol Tomaľa.

Dve osoby boli usmrtené na mieste, tri zranené ťažko a osem ľahko. Zasahovalo 28 hasičov zo staníc Banská Bystrica, Brezno, Zvolen, Lučenec, Banská Štiavnica, Pliešovce a Žiar nad Hronom.

Hasičov v kraji výdatne zamestnal i septembrový požiar v prírodnom  prostredí pri horehronskej obci Polomka, kde zasahovali príslušníci z 19 hasičských staníc. V októbri zasa požiar skládky komunálneho odpadu v Hnúšti.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru