Jednou vetou

Hasiči zasahovali v Prešovskom kraji pri dvoch požiaroch i úniku plynu

Ilustračné foto

Foto: TASR

Hasiči v Prešovskom kraji boli v noci na nedeľu pri troch vážnejších udalostiach. Zasahovali pri dvoch požiaroch i úniku plynu. Informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Požiar rekreačnej chaty v obci Habura pri Medzilaborciach bol ohlásený v sobotu (23.3.) krátko po 22.00 h. Hasiči tam stále dohášajú skryté ohniská. „Vysoká škoda si vyžiadala prítomnosť príslušníkov Požiarnotechnického a expertízneho ústavu,“ poznamenal dôstojník. Na miesto okrem hasičov z Medzilaboriec privolali aj príslušníkov z Humenného, odkiaľ im na pomoc vyrážala aj Záchranná brigáda (ZB) HaZZ.

Požiar trávnatého porastu likvidovali štyri desiatky hasičov

Pol hodinu po polnoci zasahovali hasiči tiež pri požiari, a to rodinného domu v obci Stakčín neďaleko Sniny. „Tri osoby sa nadýchali splodín horenia a boli ošetrené privolanou osádkou rýchlej zdravotnej pomoci,“ ozrejmil dôstojník. Na mieste boli siedmi hasiči zo Sniny a ZB HaZZ z Humenného spolu s tromi kusmi techniky.

Posledný vážnejší výjazd mali okolo 3.30 h v obci Ruská Nová Ves v Prešovskom okrese, kde bolo ohlásené podozrenie na únik plynu v rodinnom dome a tiež nevoľnosti obyvateľov. „Naši príslušníci namerali analyzátorom nebezpečných plynov a pár v objekte zvýšené hodnoty oxidu uhoľnatého. Šesť osôb bolo ošetrených a odvezených na pozorovanie do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove,“ priblížil dôstojník. Na mieste boli štyria prešovskí hasiči s tromi kusmi techniky.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru