Jednou vetou

Hasiči zasahovali za posledných osem hodín najviac v Nitrianskom kraji

Ilustračné foto

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Za posledných osem hodín zaznamenali hasiči na celom Slovensku viac ako 200 výjazdov z dôvodu poveternostnej situácie. Najviac zasahovali v Nitrianskom kraji, a to 52-krát. Informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Silný vietor zabil v Nitre 14-ročného chlapca a zranil ďalšie deti

V Nitrianskom kraji hasiči pomáhali najmä v okresoch Nové Zámky, Nitra a Komárno. „V Trnavskom kraji boli vyslaní k 47 prípadom, a to najčastejšie do okresov Dunajská Streda a Galanta. V súvislosti so silným vetrom zasahovali tiež 37-krát v Banskobystrickom kraji, 35-krát v Bratislavskom kraji, 14-krát v Žilinskom kraji,“ povedala Farkasová.

Ako ďalej priblížila, hasiči zasahovali aj osemkrát v Trenčianskom i Košickom kraji a v štyroch prípadoch v Prešovskom kraji.

FOTO: Slovensko sužuje silný vietor: Strháva strechy, láme stromy a narúša dopravu

Doposiaľ bolo k udalostiam vyslaných takmer 250 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí aj v týchto chvíľach zasahujú na mnohých miestach.

(článok pokračuje pod príspevkom)

Bilancia výjazdov hasičov k 18.00 hod. 🚒Za posledných 8 hodín zaznamenali hasiči na celom Slovensku viac ako 200…

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Pondelok 30. septembra 2019

Bratislava začala vytvárať komplexný vzdelávací systém pre mestských policajtov

Detva: Vietor vyvalil strom na dvore škôlky, deti odišli iba krátko predtým

Silný vietor v pondelok spôsobil pád stromu aj v areáli materskej školy na Námestí SNP v Detve. Deti sa pritom na mieste hrali iba štvrťhodinu predtým. Informuje o tom internetová stránka mesta.

Poškodená je aj detvianska poliklinika. „O časť prestrešenia prišiel vstup do polikliniky. Polykarbonátové dosky, ktoré najprv pristáli na streche polikliniky a následne zleteli do dvora, našťastie, nikoho nezranili a nepoškodili ani žiadne zo zaparkovaných áut,“ uvádza webová stránka samosprávy.

V BBSK hasiči zasahovali v pondelok do 18.00 h takmer 40-krát

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskobystrickom kraji zasahovali od rána od 6.00 h do 18.00 h v súvislosti so silným nárazovým vetrom takmer 40-krát. V pondelok večer informovalo operačné stredisko banskobystrického krajského riaditeľstva HaZZ.

Hasiči z Banskej Bystrice mali dva zásahy, rovnako ako ich kolegovia z Brezna. Z Lučenca, Poltára a Fiľakova mali päť výjazdov, z Revúcej a Tornale štyri. Z hasičských staníc v Rimavskej Sobote a Hnúšti vyrazili do terénu šesťkrát. Príslušníci z hasičských staníc vo Zvolene, Detve a Krupine majú za sebou osem zásahov, žiarski a novobanskí hasiči päť. V súvislosti s udalosťami boli nasadené dobrovoľné hasičské zbory obcí Sása, Jelšava a Hriňová.

„Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, odstraňovanie následkov strhnutých striech z bytových a rodinných domov, spadnutých stromov z osobných motorových vozidiel a v jednom prípade zasahovali príslušníci pri požiari stromu, ktorý spadol na elektrické vedenie,“ konštatovalo operačné stredisko s tým, že nedošlo k zraneniu osôb ani zasahujúcich príslušníkov HaZZ.

Môže vás zaujímať

V Matejovciach opravili lávku pre peších za 31-tisíc eur