Jednou vetou

Hlavné mesto bude investovať. Na toto pôjdu milióny!

Bratislava tento rok investuje z rozpočtu aj do modernizácie električkových tratí

autorská koláž hlavne.sk, Facebook DPB

Na poslednom mestskom zastupiteľstve schválili bratislavskí poslanci rozpočet vo výške takmer 500 miliónov eur. Z tohto obrovského balíka peňazí plánuje Bratislava tento rok veľké mestské investície. Ktoré to budú a koľko peňazí na ne pôjde?

Značná časť peňazí z tohtoročného rozpočtu sa plánuje na rekonštrukciu veľkých mestských električkových tratí v Karlovej Vsi, v Dúbravke či v Petržalke. Peniaze pôjdu aj na ďalšie modernizácie existujúcich, ako aj na výstavbu nových tratí.

Foto: Čo bude s betónovou príšerou v Ružinove?

Veľká časť peňazí z rozpočtu Bratislavy pôjde na rekonštrukciu električkových tratí | Foto: TASR

Pomerne dlho sa nielen v médiách, ale aj medzi verejnosťou spomínala rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Termín začiatku jej obnovy doteraz nebol známy, ale vyzerá to tak, že by sa tento rok konečne mohlo začať s jej modernizáciou. Do jej opravy chce hlavné mesto naliať viac ako 56 miliónov eur. Podľa hovorcu Bratislavy Petra Bublu budú jednou z veľkých investícií roka 2019 aj nové električkové trate v Petržalke, kde chce mesto modernizáciu a predĺženie radiál, ako aj trať do Podunajských Biskupíc. Mesto to bude stáť  viac ako päť miliónov eur.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Bratislava tento rok zainvestuje aj do svojho mestského podniku, Dopravný podnik Bratislava (DPB) dostane na dofinancovanie projektov Európskej únie (EÚ), ako aj na nákup nových vozidiel deväť miliónov eur. Ľudia sa tak môžu tešiť, že sa budú znova voziť v čistej a novučičkej mestskej hromadnej doprave (MHD).

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

Tento rok sa tiež otvorí otázka nájomného bývania. Bratislavský magistrát dá z rozpočtu na výstavbu a rekonštrukciu nájomných bytov dva milióny eur. Takmer dva milióny poputujú aj do parkovania, kde plánujú výstavbu záchytných a rezidenčných parkovísk.

Michalská veža v bratislavskom Starom Meste | Foto: FB Michalská veža

Foto: Pod hradom sa bude stavať. Čo tam plánujú?

Rekonštrukciou prejde aj jedna z najznámejších historických pamiatok bratislavského Starého mesta Michalská veža. Symbol Bratislavy, 51 metrov vysoká baroková veža, dostane novú tvár za jeden milión eur. „Celkové investície sú na tento rok rozpočtované v sume 101 miliónov eur,“ uzavrel hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Kúpele Grössling: Mesto dá na rekonštrukciu obrovský balík peňazí

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru