Jednou vetou

Hlavné mesto chce zlepšiť komplikovanú dopravnú situáciu v Dúbravke

Ilustračná snímka

Foto: Facebook.com/DPB

Bratislava chce zlepšiť komplikovanú dopravnú situáciu v Dúbravke, ktorá súvisí s oneskorením dobudovania Dúbravsko-Karloveskej radiály. Na sociálnej sieti to uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

„Cestovanie pre tisícky obyvateľov Karlovej Vsi a Dúbravky, najmä v rannej a poobedňajšej špičke, je v súčasnosti náročné a nepríjemné,“ pripustil Vallo a dodal, že kompletná výmena električkovej trate v strede dopravnej tepny znamená obmedzenie dvoch pruhov cesty a bez tvrdých dopadov na ostatnú dopravu sa to urobiť nedá. Otvorenie Dúbravsko-Karloveskej radiály sa posunulo z pôvodného septembrového termínu na koniec októbra.

Primátor predstavil zmeny, ktoré majú zlepšiť dopravnú situáciu v Karlovej Vsi a Dúbravke, do obdobia dobudovania radiály. Od pondelka opätovne otvorili odbočenie pod mostom Lafranconi, a to z ulice Botanická na Mlynskú dolinu, od dnešného dňa bude možné priame odbočenie z Karloveskej v smere od centra na Molecovu. „Aby sme na postihnutých úsekoch zabezpečili aspoň jeden spôsob dopravy, ktorý sa aspoň sčasti zápcham vyhne, od stredy 9. septembra spustíme na niektorých úsekoch na Karloveskej a Molecovej v smere do centra bus pruhy,“ uzavrel primátor.

„K začiatku školského roka, keď nastáva najväčší nápor na dopravu, sme trvali na tom, aby zhotoviteľ zabezpečil dokončenie niektorých kritických úsekov, aby sme aspoň sčasti odľahčili dopravu,“ vysvetlil Vallo a dodal, že tieto termíny nie sú súčasťou zmluvy a nie je ich možné pod zmluvnou pokutou vyžadovať. „Preto sme požiadali, aby všetky kapacity dodávatelia prioritne orientovali na tieto úseky,“ doplnil. K prvému dňu školského roka otvorili odbočku na Devínsku cestu, odbočenie z Karloveskej na Molecovu sa z však dôvodu zle riešeného odvodnenia križovatky v pôvodnom projekte otvoriť nepodarilo.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru