Jednou vetou

Hlavné mesto dezinfikuje chodníky, podchody aj zastávky MHD

Ilustračná foto, archív

Foto: TASR

Dezinfekciu verejných priestranstiev robia v nočných hodinách

Bratislava pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov. „Hlavné mesto s cieľom zníženia prenosu vírusového ochorenia COVID-19 dezinfikuje verejné miesta, kde sa pohybuje viac ľudí. Prioritne ide o chodníky na vstupoch do nemocníc a do domov seniorov po celej Bratislave. Medzi nimi sú zariadenia hlavného mesta, mestských častí aj súkromné zariadenia, ktoré boli v súčasnej situácii vytypované ako dôležité,“ uviedol v tlačovej správe hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

Chodníky hlavné mesto dezinfikuje pomocou multikáry s cisternou naplnenou dezinfekciou. V okoliach týchto lokalít zároveň pracovníci ručne dezinfikujú aj odpadkové koše. „Dezinfekciu robia v nočných hodinách a bude vykonávaná v pravidelných intervaloch až do odvolania,“ doplnil hovorca. Ďalšími dôležitými plochami učenými na dezinfekciu sú podľa mesta frekventované prestupné dopravné uzly a podchody, ako napríklad Trnavské mýto, Račianske mýto, Patrónka, Hlavná stanica, dočasná autobusová stanica Mlynské nivy, Železničná stanica Petržalka a okolie tzv. Pentagonu.

Hlavné mesto dezinfikuje aj nástupné plochy najvyužívanejších zastávok MHD v centre a širšom centre mesta, napríklad SAV, Bajkalská/Trnavská cesta, Miletičova/Prievozská, Zochova, Kollárovo námestie, Námestie SNP, Hodžovo námestie, Kamenné námestie, Obchodná ulica, Šafárikovo námestie, pod Mostom SNP či Slávičie údolie. „Rovnako boli dezinfikované aj lavičky a zábradlia na frekventovaných námestiach v centre a širšom centre mesta,“ uzavrel Bubla.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru