Jednou vetou

Hlavné mesto zrekonštruuje chodníky a cestu na Železnej studničke

Cesta je momentálne v zlom stave, chodníky sú na niektorých miestach úplne rozpadnuté.

Foto: Facebook Lesy SR

Hlavné mesto Bratislava dnes začína s rekonštrukciou cesty a chodníkov na Železnej studničke. Ide o opravu Cesty mládeže v úseku od Snežienky, po konečnú autobusu č. 43, Sanatórium. "Je to pomerne špecifická oprava, keďže cestu nevyužívajú primárne motoristi (zákaz vjazdu), ale najmä cyklisti, peší, rodiny s deťmi, bežci a mestská hromadná doprava," informuje magistrát na sociálnej sieti.

Kompletná obnova cesty sa týka aj chodníkov a obrubníkov, spolu ide o 3 760 metrov štvorcových cestnej komunikácie a 2 178 metrov štvorcových chodníkov. „Na nové chodníky a cestu sa môžeme tešiť už začiatkom novembra. Cesta bude po celý čas opráv priechodná. Premávať tu bude aj linka MHD č.43, až po konečnú zástavku,“ doplnilo mesto.

Najväčšiu zmenu po oprave pocítia cyklisti, keďže ide o najviac frekventovanú cyklotrasu v lesoparku Železná studnička – Biely kríž. Cesta je momentálne v zlom stave, chodníky sú na niektorých miestach úplne rozpadnuté. „S mestom sme o oprave tejto cesty intenzívne komunikovali už od začiatku roka a máme radosť, že v lesoparku pribudne opäť ďalšia opravená časť pre návštevníkov,“ doplnili Mestské lesy v Bratislave. Mesto pripravuje aj komplexnú opravu ďalšej časti promenády v úseku kontajnerový bufet – Snežienka.

Prechádzky na Železnej studničke budú ešte príjemnejšie 🌲🚴‍♀️🏃‍♀️ V pondelok začíname s opravou Cesty mládeže v úseku…

Uverejnil používateľ Bratislava – hlavné mesto SR Nedeľa 27. septembra 2020

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru