Jednou vetou

Hlohovecký sociálny taxík sa ujal

Ilustračné foto

Foto: TASR

Sociálny taxík – nová služba pre odkázaných Hlohovčanov, sa v meste ujal. Ulicami mesta začal jazdiť v polovici decembra minulého roka, už v januári 2018 mal v evidencii 253 jázd. Za prvých štrnásť februárových dní to bolo 163 jázd. Informoval o tom primátor mesta Miroslav Kollár.

Sociálny taxík v Hlohovci je elektromobil, ktorý radnica zadovážila za 28.500 eur vrátane nabíjacej stanice, jej inštalácie, výbavy a zaškolenia obsluhy. Služba je určená osobám s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) odkázaným na individuálnu prepravu a osobám s nepriaznivým zdravotným stavom s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

K dispozícii je v pracovných dňoch a jazda je spoplatnená 50 centami. Podľa Kollára denne absolvuje v priemere dvanásť jázd. „Najviac smerovalo presne tam, na čo je sociálny taxík určený – k lekárom, ktorých ambulancie sú v rôznych častiach mesta,“ konštatoval primátor. Dodal, že ženy využívajú túto službu zhruba dvojnásobne viac ako muži. Najčastejšie sa sociálnym taxíkom v Hlohovci vozili osoby nad 65 rokov a s preukazom ŤZP.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru