Jednou vetou

Horský priechod Donovaly uzavreli pre nákladnú dopravu

Ilustračné foto

foto: TASR

Horský priechod Donovaly uzavreli od 17.55 h pre nákladnú dopravu nad desať metrov dĺžky. Dôvodom je husté sneženie. Pre záveje je uzavretá cesta III/3061 Štrba - Šuňava. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Na horských priechodoch Príslop, Čertovica, Besník, na ceste II/583 Rovná Hora a na cestách III. triedy v okolí Námestova, na ceste I/68 Pusté Pole – Ľubotín a v okolí Bajeroviec sa vplyvom silného nárazového vetra vytvárajú podľa cestárov snehové jazyky a záveje.

Najtragickejšia lavína spred 95 rokov má ešte svojho pamätníka

Snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 tony sú potrebné na ceste II/558 Stakčín – Ulič, na cestách III. triedy v okolí Stakčína a pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.

Celú zimnú sezónu je uzavretý horský priechod Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad desať metrov, horský priechod Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), horský priechod Šútovce (cesta III/1774) a horský priechod Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 tony.

V zime sú neudržiavané cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576).

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava