Jednou vetou

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

,,Dizajnový,, hotel na nábreží Dunaja

autorská koláž hlavne.sk, Google Maps

Kauza Hotela Danube na Rybnom námestí v bratislavskom centre mesta, ktorá sa už od minulého roka točí okolo jeho fasády, zjavne stále nie je na konci. Podľa medializovaných informácií už najnovšie majiteľa zrekonštruovaného hotela vyzvala na zmenu kritizovanej fasády aj bratislavská mestská komisia pre cestovný ruch. Tá navyše argumentuje aj tým, že majiteľ prevádzkuje ubytovacie zariadenie bez platného kolaudačného rozhodnutia.

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

Aktuálny stav v tejto kauze je podľa hovorcu Starého Mesta Mateja Števove, že „stále beží sporné predĺženie užívania stavby, v ktorom nebol určený začiatok stavby, ktorou sa mala fasáda opraviť, a ani jednoznačne daný termín ukončenia stavby“.

Problémom celej veci je hlavne nová fasáda zrekonštruovaného hotela na nábreží Dunaja, s ktorou sa nevie stotožniť verejnosť ani odborníci. Pritom ešte vlani vo februári investor informoval, že fasádu prepracuje a rozhodol sa preto vyhlásiť architektonickú súťaž. Bývalý starosta Starého Mesta Radoslav Števčík tiež vlani v apríli oznámil, že majiteľ hotela musí do konca októbra zmeniť kritizovanú fasádu podľa nového projektu, ktorý odsúhlasili pamiatkari aj architekti.

Staré Mesto začne odťahovať zle parkujúce autá

Števčík vtedy avizoval, že ak fasádu majiteľ nezmení, hotel bude musieť zatvoriť. Starosta totiž podpísal oznámenie o začatí konania o vydaní časovo obmedzeného povolenia na predčasné užívanie hotela. V auguste však bolo jasné, že majiteľ hotela fasádu v požadovanom termíne nezmení, keďže požiadal o jeho predĺženie, na čo staromestský stavebný úrad predĺžil majiteľovi predčasné užívanie hotela. To pôvodne platilo do konca októbra 2018. Je tu však marec 2019 a kontroverzná fasáda je stále na svojom mieste.

Aktuálny stav hotela Park Inn (Danube) na Rázusovom nábreží v mestskej časti Bratislava – Staré Mesto | foto: TASR

Hlavne.sk sa obrátilo aj na developera, spoločnosť Sitno Holding. Podľa vyjadrenia zástupkyne spoločnosti Sitno Holding Eleny Segečovej, sa vlastník k fasáde hotela nebude vyjadrovať.

V centre hlavného mesta je teda aktuálne v prevádzke hotel, v ktorom zaplatíte za noc 100 eur a pritom nemá ani platné kolaudačné rozhodnutie, ani neplní povinnosti o zmene fasády.

MOTO: Ford vie predvídať dopravné nehody. Ako je to možné?

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru