Jednou vetou

Hranicu v okrese Sobrance sa za dva dni pokúsili nelegálne prekročiť traja cudzinci

Ilustračné foto

Foto: TASR

Troch cudzincov pokúšajúcich sa nelegálne prekročiť hranice Slovenska zadržali počas dvoch dní koncom uplynulého týždňa v okrese Sobrance príslušníci hraničnej polície. Informovala o tom hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Dvoch cudzincov zadržali podľa Kopernickej slov hraničiari v piatok (29. 11.) vo večerných hodinách v lesnom poraste v katastrálnom území obce Petrovce. Išlo o štátneho príslušníka Moldavska a tiež občana Ukrajiny.

Tretím zadržaným cudzincom bol štátny príslušník Srbska, ktorého krátko po neoprávnenom prekročení vonkajšej hranice Slovenska vďaka nasnímaniu kamerami zaistili hraničiari v sobotu (30. 11.) v dopoludňajších hodinách v katastrálnom území obce Nižné Nemecké.

„Z dôvodu, že cudzinci prekročili vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiavali sa u nás bez povolenia príslušných orgánov, boli administratívne vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na dobu troch rokov,“ uzavrela Kopernická s tým, že cudzinci boli v zmysle readmisie odovzdaní príslušníkom Štátnej hraničnej služby Ukrajiny.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne