Jednou vetou

Hubár našiel v Radobici funkčnú muníciu z druhej svetovej vojny

Muníciu z obdobia druhej svetovej vojny našiel pri zbere húb v lesnom poraste v Radobici (okres Prievidza) 65-ročný muž.

FOTO: FB - Polícia SR - Trenčiansky kraj

Muníciu z obdobia druhej svetovej vojny našiel pri zbere húb v lesnom poraste v Radobici (okres Prievidza) 65-ročný muž. Nález ohlásil na polícii, ktorá na miesto vyslala pyrotechnika.

Ten zistil, že ide o plne funkčnú delostreleckú mínu s obsahom trhaviny a hlavovým zapaľovačom pôvodom z Rumunska. Informovala o tom v nedeľu trenčianska krajská polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

Intenzívny dážď hrozí na strednom a časti východného Slovenska

„Keďže išlo o muníciu, ktorá nebola vystrelená a manipulácia s ňou nebola bezpečná, za dodržania prísnych bezpečnostných opatrení sa ju pyrotechnik rozhodol previezť do úschovne výbušnín v Dubnici nad Váhom, kde ju zničia výbuchom,“ uviedli policajti.

Miesto nálezu podľa nich pyrotechnik opakovane skontroloval pomocou detektoru kovov, iná munícia sa však na mieste nenachádzala.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje nálezcov munície, aby s ňou nemanipulovali a okamžite kontaktovali policajtov.

Bratislava nemá žiadne konkrétne výhody z toho, že je hlavným mestom SR

„Aj napriek tomu, že munícia z druhej svetovej vojny je viac ako 70 rokov stará, môže byť stále nebezpečná a schopná výbuchu,“ dodali policajti.

PRI ZBERE HÚB NAŠIEL MUNÍCIU Z II. SVETOVEJ VOJNYPyrotechnik KR PZ bol operačným strediskom vyslaný k nálezu munície…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Trenčiansky kraj Nedeľa 10. novembra 2019

Môže vás zaujímať

Na Pustom hrade sa uskutočňuje aktuálne najväčší archeologický výskum na Slovensku