Jednou vetou

Hudobný festival Pohoda môže skomplikovať dopravu v Trenčíne a jeho okolí

Ilustračné foto

foto: archívne TASR

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne upozorňuje vodičov na očakávané dopravné obmedzenia v Trenčíne a jeho okolí v súvislosti s hudobným festivalom Pohoda (4. – 8. 7.). Informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Veľké pivo z malého pivovaru na Pohode 2018

„Aj tento rok predpokladáme, že sa festivalu zúčastní približne 30.000 návštevníkov, veľká časť pricestuje na festival motorovými vozidlami. Vzhľadom k tomuto náporu dopravy možno očakávať dopravné obmedzenia, najmä v prvý deň konania festivalu vo štvrtok (5.7.) a v závere festivalu v nedeľu (8.7.),“ uviedla Antalová.

Čítajte viac: Kremnicu na dva dni zachváti pouličný jazzový festival

Ako dodala, kolóny sa môžu vytvárať na ceste I/9 pri Veľkých Bierovciach, na diaľnici D1 v križovatke Trenčín – Juh, na križovatke ciest I/9 a I/61 v katastri obce Chocholná-Velčice, v obciach Veľké Bierovce, Opatovce, Trenčianska Turná a v meste Trenčín.

„Krajský dopravný inšpektorát v Trenčíne žiada vodičov o vzájomnú ohľaduplnosť a disciplinovanosť, rešpektovanie prenosných dopravných značiek a pokynov polície. Počas celej doby trvania festivalu sú pripravené opatrenia, ktoré sa okrem riadenia a dohľadu nad cestnou premávkou budú zameriavať na kontrolu dodržiavania zákazu vedenia vozidla pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok, používanie reflexných prvkov chodcami a podobne,“ doplnila hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek