Jednou vetou

Ich dobrovoľníctvo zachraňuje životy. V Trnave hasiči oslavujú výročie zboru

Ilustračné foto

TASR

V Trnave sa v sobotu po druhý raz koná Deň otvorených dverí u dobrovoľných hasičov s podtitulom Po stopách malého hasiča. Na akciu láka návštevníkov mesto Trnava a jej Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ Trnava – Centrum). Akcia je venovaná 150. výročiu zboru.

„Na deti, mládež a celé rodiny je pripravený bohatý program s prehliadkami hasičskej zbrojnice, historickej i súčasnej techniky. Členovia DHZ pripravili pre deti rôzne stanoviská, kde sa budú môcť zabaviť a aj si vyskúšať, ako vyzerá práca hasiča – skladanie hadíc, hasenie na cieľ atď. Pripravené sú drobné odmeny,“ povedala hovorkyňa primátora mesta Anna Tamajková.

Prečítajte si tiež: Trnava sa tvrdo dištancuje od obvinení z korupcie, sú vykonštruované

Cieľom je priblížiť prácu hasičského zboru, jeho históriu a konkrétne činnosti. „Dôležitá je aj osveta detí týkajúca sa nakladania s otvoreným ohňom, ako aj informácie ako sa správať v krízových situáciách. Členovia DHZ budú samozrejme radi, ak ukážkami svojej činnosti a skúsenosťami zaujmú nádejných budúcich členov,“ dodala hovorkyňa.

Cieľom Dobrovoľného hasičského zboru je ochrana života, zdravia a majetku občanov pred požiarmi a živelnými pohromami. Hasičský zbor bol organizovaný na základe dobrovoľnosti. Okrem výkonných aktívnych členov mal zbor členov pasívnych, čestných, zakladajúcich a podporujúcich. Členom prestal byť ten, kto zomrel, vystúpil alebo bol vylúčený. Členovia zboru mali právo nosiť rovnošatu, výzbroj a hodnostné označenie podľa zaradenia. Ďalšie informácie z histórie a činnosti DHZ sa návštevníci dozvedia priamo na podujatí.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru