Jasná je po kalamite opäť v plnej prevádzke, k dispozícii je 13 zjazdoviek

Ilustračné foto

TASR

Hoci štart lyžiarskej sezóny v stredisku Jasná Nízke Tatry na čas zastavila veterná smršť, skiareál je po odstránení kalamitného stavu a zasiahnutých častí zjazdoviek opäť v plnej prevádzke.

Lyžovať sa začalo na oboch stranách Chopku, k dispozícii je šesť lanoviek a 13 zjazdoviek, na ktorých je 50 centimetrov snehu. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Tatry Mountains Resort (TMR) Zuzana Fabianová.

„Na Chopku sa lyžuje na zjazdovkách, ktoré sú v hlavnom ťahu lanoviek severnej trasy Biela Púť – Priehyba – Chopok a južnej trasy Chopok – Kosodrevina – Krupová,“ uviedla Fabianová a dodala, že v najbližších dňoch sa očakáva na výrazne ochladenie, dosneženie a ich spustenie v takom režime, aby sa mohlo lyžovať na všetkých zjazdovkách už v období vianočných sviatkov.

Na Chopku sa prehnal orkán a stredisko Jasná uzatvorili, v Tatrách platí výstraha (aktualizované)

Na severnej strane Chopku budú podľa Fabianovej od piatka okrem hlavnej trasy v dennej prevádzke aj lanovky v lokalite Lúčky a Záhradky, konkrétne lanovky Lúčky – Vyhliadka a Záhradky – Rovná Hoľa. Otvorená bude aj zjazdovka Turistická. „V priebehu budúceho týždňa sa po dosnežení otvorí aj zjazdovka FIS, od soboty 23. decembra pôjde do prevádzky sedačková lanovka Záhradky – Priehyba, kabínková lanovka Grand Jet z Bielej Púte do lokality Brhliská, takisto sa spustí aj prepojovací vlek Otupné a zjazdová trať číslo sedem s názvom Majstrovská,“ vysvetlila hovorkyňa prevádzkovateľa strediska.

Na južnej strane Chopku sú momentálne v prevádzke kabínkové lanovky z Chopku až po lokalitu Krupová, od 26. decembra sa sprevádzkuje aj vlek Lúčka a štvorsedačková lanovka Srdiečko – Kosodrevina, od 28. decembra bude k dispozícii vlek Krupová II.

„Tento víkend sa otvára zjazdovka Slnečná a Krupová a od 27. decembra zjazdovka s názvom Tréningová. Na Derešskej zjazdovke, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh sa už teraz voľne lyžuje,“ zhrnula Fabianová a dodala, že upravená a pripravená pre lyžiarov bude v závislosti od snehových podmienok, a to v celej jej dĺžke do 30. decembra.

Môže vás zaujímať

Financovanie kampane predsedu KSK má podľa združenia preveriť polícia