Jednou vetou

Je finále pred Vianocami. Toto všetko sa deje

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Máme trištvrte na Vianoce, veď je pred nami štvrtá adventná nedeľa a za dverami Štedrý Deň. Posledný víkend pred sviatkami má byť podľa SHMÚ oblačno až zamračené, na mnohých miestach sneženie alebo dážď so snehom. Teploty cez den maximálne do 7 stupňov, na západe a juhu aj 12 st., v nedeľu cez deň majú byť teploty do 9 stupňov. A toto všetko sa koná po Slovensku, vybrali sme zopár tipov, nech sa páči:

Tip: Ako sa do Vianoc nezblázniť. Kuchynské zlepšováky na poslednú chvíľu

Všade to bude o Vianociach. Nedá sa tomu uniknúť, je to tak a basta. Či na juhu, západe, severe alebo východe Slovenska sa konajú vianočné trhy, jarmoky a príbuzné podujatia. Prebehnime to v kocke.

Aktuálne snehové správy

Vianočné trhy a jarmoky

Cez víkend sa konajú v Kláštore pod Znievom, končia v Trenčíne, v Hlohovci, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Bratislave, ďalej v Smoleniciach, Leviciach, Vianočné mestečko Vráble funguje až do Silvestra, Vianoce na zámku v Bojniciach sú až do Troch kráľov.

Vianoc sa nevedia dočkať. Pozrite sa, kto už má vyzdobený stromček!

Záhoráci a okolie nezmeškajte trhy v Čároch, pomocnú ruku pridali miestni poľovníci, dobrovoľníci aj jednota dôchodcov. Áno to je tá dedinka odkiaľ pochádza aj známa herečka SND pani Mária Kráľovičová (1927). Máte pol hodinu čas? Pozrite si o nej viac:

Hviezdy spomínajú: Aké sú ich najkrajšie Vianoce?

Milujete zvieratká a silné príbehy? Tento víkend pripravili v Kysuckom Novom Meste na námestí Slobody Živý Betlehem, Synagóga Brezno organizuje Folkové Vianoce. Vianočné trhy sa končia v sobotu a nedeľu aj v Malackách, Žiline, Šali, v Banskej Bystrici aj Prievidzi.

Kalendáre, vence a štyri nedele. Poznáte význam známych adventných tradícií?

Adventom žije aj bratislavský Ružinov, v parku Andreja Hlinku, ktorý je prekrásne vyčančaný svetielkami bude pri fontáne v nedeľu opäť zapaľovanie adventných sviečok. Podobne to bude aj na námestí Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou. Máte ešte pol hodinku? Toto môže byť poučné, ak chcete vedieť niečo z histórie:

Kilá navyše idú preč

Všetko Vám je tesné, cítite sa ako napratané vrece? Po sviatkoch to môže byť ešte silnejší pocit. No nič, dá sa to riešiť. Buď radikálne, že začnete hladovku (neodporúča sa a zvyčajne je to trápne gesto) alebo sa začnete viac hýbať. Trochu si zabehať na začiatok stačí. Napríklad v Lučenci bude tradičný Vianočný beh na Štefana, alebo ak nevydržíte, tak skôr – túto sobotu v Žiline, ako je vodné dielo Žilina (skúste viac tu).

Poďte vybehať vianočné kalórie. Nezmeškajte tradíciu v Lučenci

Tiež si niekedy pri maškrtení takto pripadáte?

Ozaj a nezabudnite ešte včas nakúpiť, lebo budú zase obchody zatvorené a niektoré cesty budú pripomínať, akoby sa blížil koniec sveta. Tak bez stresu ok? Pani Hruštíkovej rupli nervy z kolóny na ceste:

???Pani Hruštíkovej rupli nervy. Vy ste na tom ako?

Uverejnil používateľ Andrej Wallner Štvrtok 20. decembra 2018

Všetko sa to točí okolo Vianočných vecí, čiže poďme si už spievať a pripravovať sa na sviatky. Ozaj pamätáte si na túto verziu známeho šlágra? Herci z Búrlivého vína pred 4 rokmi nahrali toto:

Máte naozaj všetko vyzdobené? Jedna malá inšpirácia, keď máte svetielka navyše:

Kto je za čínsku verziu Santa Claus is Coming to Town?

Toto sa Vám určite bude páčiť:

Krásny predvianočný víkend všetkým a nenaháňajte sa. Pokojne sa s najbližšími pripravte na najkrajšie sviatky v roku. Šťastný a veselý víkend tesne pred Vianocami a pohodové sviatky s ľuďmi aj jedlami, ktoré máte radi 🙂

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru