Jednou vetou

JE KONIEC! Gajdoš po havárii, keď nafúkal ide preč od mestskej polície

Náčelníka Mestskej polície (MsP) hlavného mesta SR Bratislavy Marek Gajdoš a primátor Bratislavy Matúš Vallo, archív

foto: TASR – Dano Veselský

Gajdoš mal vo štrtok večer dopravnú nehodu a nafúkal, svoju funkciu bude zastávať do konca júna

Náčelník Mestskej polície (MsP) v Bratislave Marek Gajdoš končí vo funkcii, bratislavský primátor Matúš Vallo prijal jeho rezignáciu. Dnes o tom informoval hovorca magistrátu Peter Bubla. „Pred víkendom mi náčelník MsP Marek Gajdoš, ponúkol svoju rezignáciu,“ uviedol primátor a dodal, že pri jeho rozhodovaní stálo na jednej strane vyvodenie zodpovednosti za Gajdošove vážne pochybenie, na druhej strane jeho profesionálne a ľudské prednosti.

„Akokoľvek som nad tým uvažoval, prišiel som k záveru, že nie je možné mať oboje. Po zvážení všetkých okolností som sa preto rozhodol ponúknutú rezignáciu náčelníka mestskej polície prijať,“ doplnil Vallo.

Primátor Bratislavy považuje zlyhanie, ktorého sa Marek Gajdoš dopustil, za príliš vážne na to, aby naďalej mohol stáť na čele MsP. „Zároveň je pre mňa ale veľmi dôležité, aby v súčasnej situácii počas koronakrízy, a vzhľadom na dôležitú úlohu príslušníkov zboru, bol zabezpečený riadny a plynulý chod mestskej polície,“ doplnil Vallo a dodal, že Gajdoša požiadal, aby vo svojej pozícii zotrval do konca júna.

Pred víkendom mi náčelník mestskej polície, Marek Gajdoš, ponúkol svoju rezignáciu. Vo štvrtok mu po škodovej udalosti s…

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Pondelok 27. apríla 2020

„Dovtedy chcem, aby sme vypísali a zrealizovali otvorené výberové konanie na túto pozíciu, z ktorého budem môcť navrhnúť zastupiteľstvu nové meno,“ uviedol primátor. „Marek Gajdoš urobil chybu, nespôsobil škodu nikomu ani nikomu neublížil, ublížil len sebe. Trest za toto osobné zlyhanie je podľa môjho názoru dostatočný, aby táto udalosť ďalej neovplyvnila jeho budúci profesný život,“ uzavrel Vallo.

Marek Gajdoš situáciu zo štvrtkového večera opísal na sociálnej sieti a zároveň sa za svoje zlyhanie ospravedlnil vedeniu mesta aj svojim kolegom. „V dôsledku mikrospánku som počas vedenia vozidla zišiel z cesty a spôsobil škodovú udalosť. Dôsledkom tejto nehody boli škody na mojom vozidle, nikto iný nebol účastný ani poškodený. Čo je ale podstatné, po kontrole hliadkou polície mi bol nameraný zvyškový alkohol,“ uviedol náčelník MsP.

Priznal, že aj keď v momentálnej situácii všetci čelíme obrovskému náporu, je to zlyhanie. „Bola to hlúpa chyba, za ktorú som pripravený niesť plnú zodpovednosť a vedeniu mesta som ponúkol svoju rezignáciu,“ napísal Gajdoš a dodal, že ako náčelník MsP je zodpovedný nielen za dodržiavanie zákona, ale musí ísť príkladom.

MEGATRAPAS! Šéf mestskej polície v Bratislave havaroval, nafúkal!

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru