Jednou vetou

Je normálny? Toto dovolí Kusý aj napriek aktuálnej situácii

Starosta BA-Nové Mesto Rudolf Kusý, tržnica na Trnavskom mýte, archívne

autorská koláž hlavne.sk, Foto: TASR

V zmysle nariadenia Ústredného krízového štábu sa otvoria iba niektoré prevádzky.

Bratislavské Nové Mesto od pondelka znova otvorí Tržnicu na Trnavskom mýte. Na sociálnej sieti o tom dnes informoval starosta mestskej časti Rudolf Kusý. „V uplynulých dňoch sme vykonali všetky potrebné hygienické opatrenia – dezinfekciu podláh, striešok, stolov, spoločných priestorov, výmenu filtrov v klimatizácii a vetraní a podobne, preto môžeme Tržnicu od pondelka opäť otvoriť,“ napísal Kusý.

FOTO: Kusý preber sa a rob s tým niečo – hromžia Novomešťania. Most sa mení na totálny tankodrom

Vstup do Tržnice bude fungovať z bočného vchodu od Železničnej polikliniky. Pri vstupe do priestorov bude povinné rúško a pripravená bude dezinfekcia rúk.

V zmysle nariadenia Ústredného krízového štábu SR sa otvoria v Tržnici iba niektoré prevádzky, a to lahôdky, teplá kuchyňa, predaj čerstvých rýb, lekáreň a potreby pre včelárov a záhradkárov.

„Ďalšie prevádzky budeme otvárať postupne, hneď ako to bude možné z hľadiska bezpečnosti návštevníkov, predajcov aj pracovníkov EKO podniku, ako aj z pohľadu nariadení krízového štábu. V tejto chvíli sme požiadali o usmernenie Úrad verejného zdravotníctva SR,“ uzavrel Kusý.

Najprv museli štyria seniori zomrieť, až potom Droba konal

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru