Jednou vetou

Jeden z obvinených z krádeže vo filmovom štábe Perinbaby ide do väzby

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Okresný prokurátor v Spišskej Novej Vsi podal ešte v utorok (13.11.) návrh na vzatie do väzby obvineného Radoslava K. v súvislosti s krádežou vo filmovom štábe Perinbaby 2 na Spiši.

„Sudkyňa pre prípravné konania Okresného súdu Spišská Nová Ves napokon rozhodla vo štvrtok (15.11.) neskoro popoludní o vzatí obvineného do väzby, pretože hrozí obava, že by mohol na slobode pokračovať v páchaní trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová.

Jakubiskov filmový štáb okradli, polícia po páchateľovi pátra

Hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach Milan Filičko informoval, že tento muž je stíhaný za prečin krádeže a prečin porušovania domovej slobody. „Obvinený spolu s ďalšími dvoma obvinenými – Andrejom T. a Tomášom R., sa po predchádzajúcej dohode 7. novembra vo večerných hodinách násilne dostali do izby penziónu v rekreačnej oblasti Čingov a odtiaľ odcudzili rôzne veci v hodnote 14.500 eur,“ ozrejmil Filičko s tým, že návrh na vzatie Radoslava K. do väzby odôvodnil prokurátor obavou, že na slobode bude pokračovať v trestnej činnosti.

Ide o 15-krát súdne trestaného páchateľa pre rôznu nezákonnú činnosť, pričom naposledy bol odsúdený koncom apríla tohto roku. „V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ uzavrel hovorca.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru