Jednou vetou

Jubilejný Silvestrovský beh v Bratislave absolvoval rekordný počet pretekárov

Štart Silvestrovského behu cez bratislavské mosty 31. decembra 2018 v Bratislave.

foto: TASR - Pavel Neubauer

Rekordný počet bežcov - 1077 sa v pondelok zúčastnil na 30. ročníku Silvestrovského behu cez bratislavské mosty. Absolvovali ho za slnečného počasia pri teplote šesť stupňov Celzia, bez snehu a poľadovice na trati.

Víťazom sa stal Marek Hladík (Bratislava marathon), ktorý 11.517 metrov zabehol za 34 minút a 42 sekúnd. Druhý skončil Jozef Pelikán (Slávia UK/Run For Run, 35:29) a tretí Matúš Verbovský (Atléti Bs, 36:18). „Toto je moja siedma účasť a štvrté víťazstvo v rade,“ povedal Hladík.

Silvester na lyžiach? Podmienky na svahoch sú dobré až veľmi dobré

Medzi ženami bola najrýchlejšia Elena Dušková (Behame.sk, 40:16) pred Dianou Tešovičovou (Procycling, 42:13) a Ivanou Záškvarovou (Adidas Runners Bratislava, 42:57).

Na jubilejný ročník sa prihlásil rekordný počet pretekárov – 1230, z nich bolo 380 žien. Okrem Slovákov aj z Česka, Ukrajiny, Veľkej Británie, Talianska, Belgicka, Švédska, Nemecka, Ruska, Španielska, Rakúska, Holandska, Poľska, Litvy, Švajčiarska, Nového Zélandu, Japonska a USA.

Nový rok už privítali v Tichomorí, o hodinu neskôr sa pridala Austrália

Trať s tradičným štartom pri Ekonomickej univerzite v Petržalke viedla cez Prístavný most, Prístavnú ulicu, Most Apollo, nábrežie Dunaja, Starý most (dvakrát), opäť nábrežie Dunaja do cieľa pod Most Lafranconi. Z technických príčin bol z trasy vyradený Most SNP.

Stálym organizátorom podujatia je mesto Bratislava so svojou Správou telovýchovných a rekreačných zariadení.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru