V Justičnom paláci sa bomba nenašla, išlo o poplašnú správu

Justičný palác v Bratislave

foto: ilustračné/TASR

V priestoroch Krajského súdu v Bratislave, v ktorom vo štvrtok anonym nahlásil bombu, sa žiadny nástražný výbušný systém nenachádzal. Potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

aktualizované: 11:37

„Bezpečnostné pyrotechnické prehliadky priestorov boli ukončené okolo 10.45 h s negatívnym výsledkom,“ uviedla Slamková. Vyšetrovateľ už v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.

Justičný palác evakuovali pre bombovú hrozbu

Polícia vo štvrtok ráno evakuovala priestory Justičného paláca. Informáciu potvrdil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. V priestoroch budovy mala byť nahlásená bomba.

„Po príchode príslušníkov Policajného zboru SR okolo 9.30 h bola nimi nariadená evakuácia všetkých prítomných osôb v Justičnom paláci, respektíve aj zamestnancov Krajského súdu v Bratislave a Okresného súdu Bratislava I,“ povedal.

VIDEO: Pojednávanie v kauze Glance House nezačalo, anonym nahlásil bombu

Po vykonaní potrebných úkonov by sa mali zamestnanci a evakuované osoby vrátiť do budovy. Čas ukončenia prehliadky a kontroly priestorov sa odhaduje na zhruba 11.30 h.

Môže vás zaujímať

Polícia v Košickom kraji upozorňuje rodičov, aby nenechávali svoje deti v aute