Kam sa vyberiete na víkend? Do hôr alebo za krásou

koláž: hlavne.sk

koláž: hlavne.sk

Je tu opäť koniec týždňa a rovnaká otázka: Ako ho strávime? Nuž, aj tentoraz máme pre vás zopár tipov. Príďte sa inšpirovať na kozmetický veľtrh, pozrite si kvalitný francúzsky film, pokochajte sa pohľadom na krásy jari alebo držte palce našim lesníkom na Majstrovstvách Slovenska.

Trenčín ovládne ženská krása a mužský šarm

Na trenčianskom výstavisku Expo center je dnes a zajtra kozmetický veľtrh. Jeho súčasťou je aj Svadobná výstava. Veľtrh ponúka sprievodný program plný noviniek. Kozmetičky a vizážisti môžu ukázať svoje schopnosti v rámci majstrovstiev Slovenska v make-upe na tému Miami Beach – time to party. Pre nechtové dizajnérky a manikérky je pripravená odborná súťaž majstrovstvá Slovenska v NailArt Trophy, témou je náš folklór. Chýbať nebude módna prehliadka a muži by si zase nemali nechať ujsť Barber show.

Expo center Trenčín, expocenter.sk | zdroj: internet

Veľtrh je otvorený 23. až 24. marca od 10.00 do 18.00 hodiny.

Cez víkend na hory: Jarná lyžovačka je stále aktuálna, tu si prídete cez víkend na svoje

Créme de la Créme

Ak sa vám veľmi nechce chodiť po veľtrhu a radšej dáte prednosť filmu, tu je tip pre vás. Vo štvrtok v Bratislave odštartovala prehliadka súčasného francúzskeho filmu  Créme de la Créme. V hlavnom meste bude do 28.marca. Ak ho nestihnete v Bratislave nevadí, zavíta aj do ďalších 20 miest. Celkovo budú filmy premietať v 28 kinách po celom Slovensku. Tento rok premietne 24 francúzskych filmov, z toho polovicu v slovenskej premiére.

Créme de la Créme | zdroj:internet

Po prvý raz sa divákom predstaví iránska režisérka žijúca vo Francúzsku Sou Abadi. Môžete sa s ňou stretnúť aj osobne, dnes v Bratislave o 19.00 hod. v kine Lumiére.  Do Kina Film Europe príde privítať divákov snímky Niekto to rád zahalené v sobotu (24. 3.) o 18.15.

Kopaničiari pozývajú na veľkonočné inšpirácie

O tom, že koapničiarsky kraj sa má čím popýšiť aj v súvislosti s Veľkou nocou vás presvedčia v Myjave. V tamojšom Kultúrnom dome je výstava s tematikou jari. Pozrieť si tu môžete aj ukážky aranžovania, výstavu celoslovenskej súťaže Veľkonočné a jarné zvyky na pohľadniciach či prezentáciu veľkonočných kraslíc.

 

Lesníci, na lyže!

Príďte povzbudiť našich lesníkov na Majstrovstvách Slovenska v lyžovaní na Štrbskom Plese. V poradí 54.ročník Venerovského memoriálu sa uskutoční od nedele 25.marca do utorka 27.marca v športovom areáli FIS na Štrbskom Plese. Súťažiť budú lesníci zo Slovenska, Česka a a Maďarska. Na štart by sa mala postaviť vyše stovka pretekárov, ktorí si zmerajú sily v behu na lyžiach so streľbou zo vzduchovky a v obrovskom slalome.
Niet nad dobrú mušku – Majstrovstvá Slovenska lesníkov | MS lesníkov, zdroj:internet
Štátne lesy TANAP sa tentoraz chystajú reprezentovať 13 pretekári. Prvý ročník Venerovského memoriálu sa konal v roku 1947. Jeho základnou myšlienkou bola prezentácia práce lesníkov, ktorí v zimných podmienkach pri výkone svojho povolania nevyhnutne musia zvládať aj pohyb na lyžiach.

Môže vás zaujímať

Na strednom Slovensku sa môžu vyskytnúť hmly: Platia výstrahy