Jednou vetou

Kanalizácia Na pasekách v Rači má po rokoch svojho správcu

Ilustračná foto

Foto: TASR

Kanalizácia Na pasekách v bratislavskej Rači má po dlhých rokoch svojho správcu. V marci totiž mestská časť dostala rozhodnutie okresného úradu, ktorým kanalizáciu vyhlásil za verejnú s tým, že následne kanalizácia prechádza pod správu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). Informuje o tom račianska samospráva na svojom webe.

Na kanalizačnú vetvu v lokalite Na pasekách je napojených zhruba 180 bytových jednotiek a viacero rodinných domov. Po období privatizácie však zostala bez svojho správcu a údržby. „Aj preto je kanalizácia v súčasnosti vo veľmi zlom technickom stave, na niektorých miestach je prevalená, inde dochádza k priesaku odpadových vôd do podložia a následnému zápachu či občasným priesakom odpadovej vody aj do pivničných priestorov tamojších bytových domov,“ informuje mestská časť.

Na základe podnetov od obyvateľov začala samospráva problém riešiť. Aby si však túto kanalizačnú vetvu niekto osvojil, bolo nutné, aby dostala právny titul verejného majetku. Chýbala však potrebná dokumentácia, preto ju dala Rača nanovo vypracovať a následne požiadala Okresný úrad Bratislava o určenie kanalizácie Na pasekách za verejnú kanalizáciu.

„Začiatkom marca sa situácia, zdá sa, vyriešila v prospech obyvateľov, keď mestská časť Rača dostala rozhodnutie okresného úradu, ktorým kanalizáciu vyhlásil za verejnú s tým, že následne kanalizácia prechádza pod správu BVS,“ uviedla samospráva. Ako podotkla, generálny riaditeľ BVS už avizoval, že v celej kanalizačnej vetve bude vykonaná kamerová kontrola. Na nevyhnutných miestach má dôjsť k opravám a postupne sa bude vzhľadom na financie spoločnosti plánovať jej rozsiahlejšia rekonštrukcia.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru