Kandidáti v komunálnych voľbách môžu podpísať Deklaráciu proti hazardu

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Kandidáti v tohtoročných komunálnych voľbách z každého mesta a obce na Slovensku sa môžu verejne vyjadriť k problematike hazardu. Urobiť tak môžu podpísaním Deklarácie proti hazardu, ktorá je zverejnená na webovej stránke www.zastavmehazard.sk. Stojí za ňou iniciatíva Zastavme hazard a Aliancia za rodinu.


„Kandidáti v komunálnych voľbách z celého Slovenska môžu verejne oznámiť svojim voličom, ako plánujú postupovať proti hazardu. A že budú hlasovať za zákaz herní vo svojom meste, prípadne budú podporovať reguláciu hazardu vo svojich mestách,“ uviedol v stredu na tlačovej besede Michal Svetko z iniciatívy.

Masové zneužívanie mestských novín ohrozuje férovú kampaň

Priestor na stránke chcú dať aj všetkým parlamentným stranám. „Budeme oslovovať predsedov všetkých parlamentných strán bez výnimky so žiadosťou o stretnutie, kde im chceme ponúknuť informovať svojich voličov o zámeroch v oblasti zákazu hazardu,“ poznamenal Svetko. Spustenie ďalšej petície neplánujú, keďže sú „dobrovoľníci s limitovanými zdrojmi“, na budúci týždeň však plánujú ďalšiu tlačovú konferenciu.

Môže vás zaujímať

Dopravná nehoda pri Martine si vyžiadala ľudský život