Jednou vetou

Karlova Ves testovala zamestnancov úradu, všetky výsledky sú negatívne

Testovanie pacientov na Koronavírus - COVID-19 pred nemocnicou na Kramároch v Bratislave, 20. marec 2020.

Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Mestská časť otestovala 50 svojich zamestnancov, ktorí najčastejšie prichádzajú do styku s verejnosťou

Bratislavská Karlova Ves testovala zamestnancov miestneho úradu, všetky výsledky sú negatívne. V dnešnej tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

„Ani jeden z 50 testovaných zamestnancov miestneho úradu mestskej časti Bratislava – Karlova Ves nebol pozitívne diagnostikovaný na prítomnosť vírusu SARS-CoV-2 v organizme. Mestská časť sa rozhodla otestovať vytypovaných zamestnancov preventívne,“ vysvetlil hovorca.

„Po starostlivom uvážení sme vytypovali desiatky zamestnancov, ktorí prichádzajú do styku s verejnosťou. Ide napríklad o pracovníkov oddelenia sociálnych vecí, ktorí sú v kontakte so stovkami našich starších obyvateľov. Ich zdravotný stav musí byť vyhovujúci, aby neohrozili rizikovú skupinu,“ vysvetlila starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Medzi ďalšími testovanými zamestnancami boli opatrovateľky a pracovníci, ktorí prichádzajú do styku s verejnosťou. „Testovanie prebiehalo vo vonkajšom prostredí formou PCR testov, na voľnom priestranstve parkoviska pred Iuventou. Zamestnanci dostali výsledok do 48 hodín SMS-kou a e-mailom,“ uzavrel hovorca.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru