Jednou vetou

Ignorujú pandémiu? Napriek zákazu tu bola omša?!

Opevnený kláštor a kostol niekdajšieho benediktískeho opátstva sa nachádza na okraji hornatého výbežku nad Hronským Beňadikom.

foto: archív OcÚ Hronský Beňadik

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zákazu konania bohoslužobných obradov.

V Hronskom Beňadiku v okrese Žarnovica sa aj napriek zákazu v súvislosti s pandémiou slúžila v nedeľu 15. marca omša v kostole. Prípad preverovali aj policajti. Ako informovala banskobystrická krajská polícia, hliadka zistila, že na mieste sa uskutočnila takzvaná súkromná kňazská omša.

Farský administrátor ako aj kňaz tvrdili, že omša bola vykonaná v súlade s kanonickým právom, ktoré to kňazovi prikazuje. Uviedli, že keďže sa omša uskutočnila v kultúrnej pamiatke, tak ju nezamkli a verejnosť sa jej zúčastnila z vlastnej vôle.

Polícia farského administrátora na mieste riadne poučila, vec zadokumentovala a bude odstúpená Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom. Polícia ľuďom znovu pripomína, aby si uvedomili vážnosť situácie a nepodceňovali riziká.

KORONAVÍRUS: OMŠA V KOSTOLE NAPRIEK ZÁKAZU, UVEDOMTE SI VÁŽNOSŤ SITUÁCIEPolícia v Banskobystrickom kraji počas nedele…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 17. marca 2020

 

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zákazu konania bohoslužobných obradov. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu a prijala ďalšie opatrenia, ktoré sú v platnosti od 16. marca. Ide o ďalšie zatváranie prevádzok, pričom platí, že sa to netýka potravín, drogérií, lekární či vybraných služieb, akými sú napríklad banky či poisťovne. 

VIDEO: KORONAVÍRUS: Pribudlo 12 nových prípadov ochorenia

Môže vás zaujímať

Hlavné mesto zrekonštruuje chodníky a cestu na Železnej studničke