Jednou vetou

Kašlú na pravidlá? Napriek zákazu boli podniky v noci otvorené

Žilina, archívne

Foto: TASR

Nerešpektovanie vydaných nariadení je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva ukladá pokutu až do výšky 20-tisíc eur.

Jedenásť pohostinských prevádzok v Žiline nerešpektovalo počas noci z 13. na 14. marca prísne opatrenia, ktoré vydal Ústredný krízový štáb a Úrad verejné zdravotníctva v rámci prevencie proti šíreniu koronavírusu.

Agentúru SITA o výsledkoch kontrolnej akcie žilinskej Mestskej polície informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

„Mestská polícia v Žiline vykonávala počas noci kontroly prevádzok, ktoré majú byť na základe nariadenia Ústredného krízového štábu zatvorené. Príslušníci zistili na území mesta celkom jedenásť podnikov nerešpektujúcich prijaté opatrenia,“ uviedol Miškovčík.

Zároveň pripomenul, že nerešpektovanie vydaných nariadení je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva ukladá pokutu až do výšky 20-tisíc eur.

Mesto Žilina opätovne vyzýva všetkých obyvateľov a podnikateľov na rešpektovanie nariadení proti šíreniu koronavírusu. „V zmysle rozhodnutia úradu majú byť cukrárne, bistrá, kaviarne a bary úplne zatvorené. Reštaurácie a stánky s rýchlym občerstvením môžu byt‘ otvorené len v čase od 6:00 do 20:00. V obchodnom dome je cez víkend povolená činnosť iba pre lekárne, predajne potravín, reštaurácie a stánky s rýchlym občerstvením, ďalej pre drogérie a novinové stánky. Tieto opatrenia platia až do odvolania,“ skonštatoval hovorca mesta.

Môže vás zaujímať

Hlavné mesto zrekonštruuje chodníky a cestu na Železnej studničke