Jednou vetou

Kežmarská nemocnica zmenila dlhodobo nevyužívané priestory na laboratórium

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku zrekonštruovala dlhodobo nevyužívané priestory operačných sál.

Riaditeľ nemocnice Viktor Halíř uviedol, že slúžiť budú pre účely laboratórnych vyšetrovacích metód, konkrétne pre mikrobiologické a hematologické laboratórium.

„Zároveň sa ukončila modernizácia hlavného vstupu a prízemia nemocnice, kde sa nachádzajú ambulancie chirurgická, traumatologická, detská neurologická, USG, a tiež ambulantná pohotovostná služba pre deti a dorast,“ doplnil s tým, že práce si vyžiadali finančné prostriedky vo výške 76.000 eur.

Vybudovanie laboratória predstavuje investíciu vo výške ďalších takmer 125.000 eur. Halíř konštatoval, že ide o jeden z najväčších investičných projektov v kežmarskej nemocnici za posledné roky.

Predstavitelia SR a ČR vystúpia na oslavách Deklarácie slovenského národa

Celková rekonštrukcia laboratória a prízemia nemocnice trvala necelé dva mesiace. „Vďaka modernizácii sa naši pacienti môžu tešiť na celkom nové sociálne zariadenia s rozšírenými bezbariérovými vstupmi a sprchou, čím získajú väčší komfort a zdravotnícky personál zlepšené pracovné podmienky. Zaviedla sa nová elektroinštalácia, vnútorná kanalizácia, vymenili sa obklady a dlažby v priestoroch sociálnych zariadení, zakúpili sme celkom nové sanitárne zariadenia. Súčasťou obmeny je taktiež nová podlaha, steny, podhľady, osvetlenie a výmena všetkých dverí na chodbe,“ konkretizoval práce Halíř.

Vybudovaním laboratória sa podľa neho zvýši dostupnosť a urýchli sa čas čakania na výsledky vyšetrení a tým aj diagnostika pacientov. V neposlednom rade vedenie očakáva zníženie nákladov na prevoz krvných derivátov, ktoré boli dovážané zo vzdialených nemocníc.

V blízkej budúcnosti plánujú v kežmarskej nemocnici ďalšie rekonštrukčné práce súvisiace centrálnou operačnou sálou a pôrodným traktom, s obnovou hlavného vstupu do nemocnice a zateplením jednej časti budovy.

V Žiline je sedem kandidátov na primátora a 150 na poslancov

„Začiatkom budúceho roka máme v pláne obnoviť interiér a vybavenia ambulancií, ktoré sú umiestnené na prízemí hlavnej budovy,“ doplnil riaditeľ s tým, že ambíciou nemocnice je pokračovať v procese modernizácie priestorov a činností, ktoré súvisia s rozvojom medicínskeho vedomia, zabezpečovaním dostupnosti zdravotnej starostlivosti a skvalitňovaním služieb pre pacientov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru