Jednou vetou

Kiska hovoril s Polačekom o pozitívach aj o problémoch mesta

Andrej Kiska

Foto: TASR - Oliver Ondráš

Dosluhujúci prezident Andrej Kiska a primátor Košíc Jaroslav Polaček na spoločnom stretnutí hovorili o pozitívach aj o problémoch mesta. Kiska v pondelok navštívil Košice v rámci svojho rozlúčkového turné v pozícii hlavy štátu.

„Košice majú asi najkrajšie námestie na celom Slovensku. Námestie, ktoré nám závidí celý svet. Skutočne som počul veľa pozitívnych správ – nielen z pohľadu histórie mesta, čím všetkým si prešlo, ale aj to, že je tu najviac dobrovoľníkov. Je to mesto, kde ľudia rôznych náboženstiev žijú v absolútnej symbióze,“ povedal s tým, že s primátorom hovorili aj o zložitejších témach.

Na košickom súde čítali obžalobu voči dvom Rómom v kauze policajnej razie

Skritizoval bývalé vedenie mesta, ktoré podľa jeho slov presunulo na to súčasné mnohé dlhy, napríklad v súvislosti s parkovacím domom alebo nákupom autobusov. Za problematické vníma aj doterajšie nevymenovanie zástupcov mesta za členov štatutárnych orgánov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS), pričom Košice sú jej najväčším akcionárom. Dodal, že tak ako v každom meste, aj v Košiciach sa stretol s témou príjmov mesta.

„Mesto je vďačné, že pán prezident Kiska sa prišiel do Košíc rozlúčiť s Košičanmi, za čo som sa mu v mene Košíc poďakoval. Vymenili sme si názory aj na tie pozitívne, aj na tie negatívne skúsenosti. Som veľmi rád, že pán prezident ma podporil v mojej práci a verím, že transparentnosť, súčinnosť a všetky tie atribúty, ktoré sú nám blízke a spoločné, budem môcť naďalej presadzovať,“ povedal Polaček.

Najvyššia účasť v EPvoľbách bola v Bratislavskom kraji, najnižšia v Košickom

Prezident Kiska sa v pondelok stretol aj s predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom. Venovali sa nezamestnanosti, dopravnej infraštruktúre, stredným školám či rozdeleniu kompetencií. Súčasťou jeho návštevy je aj diskusia s osobnosťami Košického kraja.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru