Jednou vetou

Klamár Kolesík bude kontrolovať hlasy v domove seniorov, kde šéfuje jeho partnerka

Andrej Kolesík

autorská koláž hlavne.sk, TASR

História sa opakuje. Andrej Kolesík známy z kauzy manipulácie pri hlasovaní v Národnej rade SR, pri ktorej ho médiá usvedčili z klamstva má kontrolovať hlasovanie obyvateľov Domova Tretieho Veku v Petržalke. Zariadeniu šéfuje jeho partnerka Daniela Palúchová, ktorá v komunálnych voľbách kandiduje do miestneho zastupiteľstva v Petržalke. Zmanipuluje Kolesík hlasy dôchodcov v jej prospech?


Ján Hrčka: Favorit na starostu Petržalky zastával verejný post bez výberového konania

Dom tretieho veku na Poloreckého ulici v Bratislave má viac ako 200 obyvateľov, ktorí budú voliť už túto sobotu v komunálnych voľbách. Riaditeľka domova Daniela Palúchová kandiduje za Mladú Petržalku do petržalského zastupiteľstva. V zastupiteľstve sedí od roku 2014 za SMER-SD. A smerákom je aj Palúchovej partner Andrej Kolesík, bývalý poslanec NR SR za SMER–SD, aktuálne asistent smeráckeho poslanca Ľubomíra Želiezku.

Na manipulátorovi sa smialo celé Slovensko

Kolesík sa neslávne preslávil pred šiestimi rokmi, keď sa ho redaktorky SME vtedy pýtali, aké lístky rozdáva poslancom Smeru v rokovacej sále Národnej rady SR pred voľbou členov do rady Ústavu pamäti národa. Tvrdil, že pred voľbou len pozýval kolegov na narodeninovú oslavu. Z jasného klamstva Kolesíka usvedčilo video, z ktorého sa stal hit sociálnych sietí a smiali sa na ňom tisíce ľudí.

Andrej Kolesík rozdáva lístky  Zdroj: SME

Premiér Pellegrini odporúča Košičanom voliť Petruška. Rozhodli skúsenosti a prax

Netransparetné hlasovanie u Palúchovej?

Tentokrát má podľa našich informácií Kolesík dohliadať ako hlasujú obyvatelia domova seniorov. Kolesík pritom nie je ani z Petržalky, býva v Ružinove. On aj Palúchová členstvo Kolesíka v komisii zahmlievajú. Ani jeden z nich túto informáciu nepoprel, ku Kolesíkovej úlohe v komisii sa odmietli vyjadriť.

„Nevyjadrujem sa,“ reagoval Kolesík. A podobne odpovedala Palúchová. „Nebudem hovoriť, či niekto je alebo nie je členom komisie,“ reagovala a žiadala aby sme jej otázky poslali mailom.

Mobilný bilboard Olivera Kríža pred Lidlom v Petržalke | Foto: čitateľ

Nedozvedeli sme sa ani za koho bude smerák Kolesík v komisii sedieť, či za Smer-SD alebo Mladú Petržalku. Za tú kandiduje na starostu aj Oliver Kríž. Jeho tím, pár dní pred voľbami, údajne bez povolenia mal odstaviť mobilný bilbord propagujúci Kríža na parkovisku spoločnosti Lidl, ktorá je známa tým, že politickú kampaň kandidátom nepovoľuje.

Škandál u starostu Dúbravky. Zaťovičovej preverujú dochádzku, no podozrivá je aj jej PN

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru