Jednou vetou

Komárno: Dôchodyne v akcii, spacifikovali a zadržali zlodeja

Ilustračný obrázok: steven-universe.wikia.com
Vek je len číslo! Dokázali to štyri akčné seniorky z Komárna, ktoré sa nezľakli zlodeja. Ten tak dostal, čo mu patrí.

63-ročná Magdaléna si z okna svojho bytu na Družstevnej ulici všimla, ako neznámy muž preskočil plot bytového domu a z jednej garáži vytiahol zo zámky kľúče. Žena sa dovtípila, že takáto návšteva do susednej bytovky neveští nič dobré. Vybehla na ulicu a krikom zalarmovala obyvateľov nehnuteľnosti. 70-ročnej susedke opísala, čo videla a ukázala jej, z ktorých dverí muž vybral kľúče.

Odvážna dôchodkyňa sa rozhodla konať a keďže vedela, že byt patrí 82-ročnej Márii, ktorá práve v záhradke polievala, vošla dovnútra. Pozorne prezrela izby a keď vychádzala von, z bytu vybehol neznámy muž. Ujsť sa mu ale nepodarilo, pretože ho na chodbe spacifikovala a zadržala až do príchodu polície 50-ročná Alžbeta. Akčné ženy stihli do príchodu polície prezrieť podozrivému vrecká a zistiť, že pani Márii ukradol z peňaženky 15 eur.

Policajti muža predviedli na oddelenie. 36-ročný František nebol pre políciu neznámy, pretože aj v minulosti sa dopúšťal majetkovej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ po vykonaní všetkých procesných úkonoch Františka obvinil zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Zároveň spracoval podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie. Keďže obvinený skutok spáchal na chránenej osobe hrozí mu v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

zdroj: Polícia SR

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru