Jednou vetou

Komenského ulica je podľa magistrátu pre bežcov maratónu pripravená

Na snímke modernizácia električkových tratí na Komenského ulici v Košiciach 18. septembra 2017, po ktorej povedie v prvú októbrovú nedeľu časť trate košického Medzinárodného maratónu mieru. Zástupcovia spoločnosti Eurovia SK, ktorá modernizuje košické električkové trate ubezpečili, že Komenského ulicu zrekonštruujú tak, aby boli spokojní nielen pretekári, ale aj diváci. FOTO TASR – František Iván

Komenského ulica v Košiciach, kadiaľ 1. októbra povedie časť maratónskej trate, je pre bežcov vrátane maratónskych modrých čiar pripravená.

TASR o tom po pondelkovom kontrolnom dni na stavbe modernizácie električkových tratí informovala hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová.

„Najbližšiu nedeľu sa beží v Košiciach najstarší maratón v Európe, Medzinárodný maratón mieru, a Komenského ulica je jednou z častí maratónskej trate. Je pripravená tak, aby sa maratón mohol bežať nerušene, robí sa aj v okolí trate na ulici, aby bol komfort čo najvyšší nielen pre súťažiacich, ale aj pre divákov, ktorí prídu maratóncov povzbudzovať,“ uviedol primátor Richard Raši.

Podľa zástupcu zhotoviteľa, generálneho riaditeľa spoločnosti Eurovia SK Róberta Šinályho, v súvislosti so všetkými prácami na Komenského ulici sa zamerali najmä na ich včasné dokončenie, aby nič nebránilo úspešnému konaniu maratónu.

„Vozovka je k dnešnému dňu urobená kompletne. Dorábame ešte nejaké asfalty na križovatkách a chodníkoch, robíme terénne úpravy a upratujeme stavenisko. Počas tohto týždňa ešte budeme maľovať vodorovné dopravné značenia vrátane priechodov pre chodcov,“ priblížil Šinály.

Ako však upozornil, na Komenského ulici sa ich činnosť úspešným uskutočnením maratónu nekončí. Po pretekoch budú v rámci zmluvných termínov ďalej pracovať na dokončení nástupných ostrovčekov pre cestujúcu verejnosť či ťahať trolejové vedenia, vrátane vykonania predpísaných skúšok trate a podobne.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru