Jednou vetou

Koncert pod hradom, skvelý piknik, ale aj trh s fajnovými kúskami, či pokus o rekord

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

Hoci sme si tento týždeň sme znovu aj svetre vyskúšali, keďže sa mierne ochladilo, ale cez víkend sa majú opäť vrátiť tridsiatky! Presnejšie by podľa SHMÚ v sobotu malo byť polooblačno až oblačno a ojedinele prehánky alebo dážď. Najvyššia denná teplota 24 až 28, v nedeľu aj 30 stupňov. Beriete také počasie? A kam sa v ňom vyberiete? Máme zopár tipov, skúste si vybrať z našej ponuky. Najbližšie môžeme napísať aj o akcii vo vašom okolí, ak nám dáte o nej vedieť.

Samé mňamky na severe

V sobotu sa v Budatínskom parku v Žiline bude prezentovať lokálna gastronómia, ale aj zábava a program pre rodiny s deťmi. Koná sa tam Piknik v meste. Ochutňať môžete smoothie, raw dezerty, tradičnú bábovku, domáce frgále, pagáče, kráľovské trdelníky, ale aj klasické placky z bezlepkových múk pripravované vychytenými žilinskými šéfkuchármi. Súčasťou podujatia budú okrem iného aj street foodové prevádzky, ktoré sú na Slovensku aktuálne veľkým trendom. Ponúkať budú šťavnaté burgre či bezlepkové hot dogy.

Zaseknutá hlava? Masáž to vyrieši

Súčasťou Pikniku v meste budú edukačné workshopy pre najmenších, masáže pre rodičov či ranná joga. Do gitary brnkne zopár lahodných tónov Tomáš Bezdeda a večerným koncertom ho ukončí bluesové duo Erich Boboš Procházka a Marek Wollf.

Modranský piknik

Turistickú sezónu v Modre, znova po roku, otvorí Modranský piknik. Podujatie sa bude konať v sobotu 16. júna na slnečnej lúke Otčenáška (Harmónia). Neváhajte a „vyvetrajte“ nedeľné šaty, piknikové koše, deky a slnečníky.

Odporúčame: Parlament je rizikové pracovisko!

Luxusné vily alpského štýlu, zábava, tančiarne, prírodné zákutia a zdraviu prospešný vzduch, to všetko lákalo výletníkov v minulosti do Modry – Harmónie a láka i dnes. V ponuke je zaujímavý dobovo ladený program, ktorý si môžete vychutnať na piknikovej deke či pohodlných ležadlách. Nezabudnite si pribaliť repelent, keby náhodou išla na piknik aj rodinka „komárovcov“.

Pozvánka do Modry – Harmónie, Lúka Otčenáška | foto: KC Modra

Orientačná mapka, aby ste sa na pikniku zorientovali. Je tam problém s mobilným signálom, čo je aj dobré, aby vás nikto neotravoval počas relaxu. Ak sa budete pozerať aspoň 5 minút na tento obrázok, mali by ste sa v Harmónii vedieť orientovať po pamäti bez blúdenia. Ak nie, málo ste sa sústredili. Ale vydarený piknit všetkým účastníkom želáme.

mapa miesta Modranského pikniku | foto: KC Modra

 

Para & Billy Barman – Pekné miesta

Bum, tresk, hopsa-sá. Aj tak sa dá povedať v stručnosti o hravej sérii koncertov PEKNÉ MIESTA. Ide o otvorenie letnej hudobnej sezóny na Slovensku. Hrad Devín, Trenčiansky hrad, Zvolenský zámok a amfiteáter v Banskej Bystrici sú tie špeciálne miesta, kde sa koncerty uskutočnia.

Kúpanie s deťmi – jazero alebo bazén?

Spojenie Pary a Billy Barman vzniklo veľmi prirodzene, na najväčších domácich festivaloch majú na svojich koncertoch vždy skvelé publikum, ktoré teraz potešia jedinečným koncertným projektom. Pridáte sa? Určite?

16.06.2018, Hrad Devín, 19:00 | foto: facebook

Fajnové kúsky do šatníka?

Tento víkend sa koná Dizajn Market Hviezdko 2018. Nenápadne sa dá z názvu dešifrovať, kde to bude, ale pre istotu: Bratislava, Hviezdoslavovo námestie. Stretnete tam začínajúcich aj už nejaký piatok fungujúcich dizajnérov, tvorcov a predajcov v známych drevených stánkoch so všakovakými handmade vecičkami, ktoré budete môcť naživo vidieť, poskúšať a potom kúpiť.

VYSKÚŠAJTE NAŠU NOVINKU: Čalamáda

Bude aj sprievodný program a rôzne workshopy. Možno na témy – ako si navliecť po tme niť do ihly, čo so zaseknutým zipsom, alebo kde hľadať odkotúľaný gombík (tieto aktivity neboli do uzávierky potvrdené)

Takýto asi bude Dizajn market 2018. Takýto totiž bol v roku 2017. | foto: facebook

Človeče, v nedeľu sa určite nehnevaj

Ste zo Zvolena a okolia? Výborné, tak poďte na nám. SNP. Bude tam pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov v počte ľudí hrajúcich živú i stolnú hru Človeče, nehnevaj sa.Podujatie organizuje tamojšie občianske združenie Prístav nádeje v spolupráci s mestom Zvolen. Herné pole bude prispôsobené aj osobám na invalidnom vozíku.

KULEHA: Lietadlá nám svietia do bytu!?

Primárnym cieľom bude rozvoj prežívania, motivácie, socializácie, vybudovanie partnerstva so zreteľom na rozširovanie princípov zodpovednosti a rozvoj integrácie osôb so zdravotným znevýhodnením do spoločnosti. Nie ste zo Zvolena? Tak sa nehnevajte, človeče a zahrajte sa doma. Avšak držte im palce, nech sa im ten rekord podarí.

Ozaj, viete o nejakej dobrej akcii vo vašom okolí? Tak nám dajte vedieť a dáme potom ďalším vedieť – napíšte nám na redakcia@hlavne.sk, aby sme o tom mohli napísať. Pekný víkend želáme 🙂

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru