Košice bude po Rašim riadiť jeho doterajší námestník

Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu

foto: TASR

Úlohy primátora v Košiciach bude po Richardovi Rašim (Smer-SD) realizovať jeho doterajší námestník Martin Petruško. TASR o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová.

aktualizované: 12:59

Poverený námestník bude podľa hovorkyne plniť úlohy primátora od zániku mandátu doterajšieho primátora do dňa zloženia sľubu nového primátora, ktorý bude zvolený v komunálnych voľbách v novembri 2018.

„Poverenie plnením úloh primátora mesta Košice prijímam s veľkou pokorou a rešpektom. Ako poverený námestník primátora chcem pokračovať v realizácii veľkých rozvojových projektov, ktoré budú slúžiť aj nasledujúcim generáciám Košičanov. V prvom rade mám na mysli druhú etapu modernizácie električkových tratí. Po jej dokončení si Košičania podľa môjho názoru zaslúžia časový oddych od začatia podobne veľkých a komplikovaných investičných akcií, ktoré výrazne zasahujú do života mesta a prinášajú dramatické dopravné obmedzenia,“ uviedol Petruško.

Ako povedal, jeho ďalšou prioritou bude výstavba Košickej futbalovej arény. „Budem osobne veľmi rád, ak sa nám v Košiciach podarí spoločne, vecne a konštruktívne doriešiť čo najskôr fungovanie parkovacieho systému,“ dodal Petruško.

Môže vás zaujímať

Protestný pochod v piatok podvečer ovplyvní dopravu v hlavnom meste