Jednou vetou

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu

Ilustračná snímka

Foto: visit košice

Mesto Košice sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility a v prostriedkoch MHD a vybraných predajniach so športovým tovarom rozbehne osvetovú kampaň na podporu takzvanej čistej dopravy.

Košičanov v nej chce informovať a spropagovať alternatívne spôsoby dopravy s dôrazom na cyklistickú dopravu. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

„Podpora ekologickej dopravy je našou jednoznačnou prioritou. Na podporu cyklodopravy máme v rozpočte vyčlenených milión eur. Verím, že aj napriek súčasnej zložitej situácii sa nám ich podarí vyčerpať a bicykel sa aj vďaka novým bezpečným cyklotrasám postupne stane jedným z najdôležitejších dopravných prostriedkov v Košiciach,“ uviedol primátor Jaroslav Polaček.

Mesto Košice cyklistickú verejnosť vyzýva, aby prostredníctvom Instagramu zverejňovala tematicky ladené fotografie s hashtagom #europskytyzdenmobility a inšpirovala tak ostatných k využívaniu ekologického spôsobu dopravy. Do Európskeho týždňa mobility sa zapája aj Dopravný podnik mesta Košice. Ten od štvrtka 17. septembra až do utorka 22. septembra ponúka cestujúcim možnosť kúpiť si bezkontaktnú čipovú kartu za zvýhodnenú cenu jedno euro namiesto štandardnej ceny 6,80 eura.

Európsky týždeň mobility sa koná každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje obyvateľom miest a obcí vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru