Košice: Naháňačka ako z akčného filmu AKTUALIZOVANÉ

Košice - policajná naháňačka

foto: Polícia SR

Košickú políciu v nedeľu zamestnal vodič, ktorý ignoroval predpisy aj výzvy na zastavenie. Po naháňačke ulicami Košíc sa agresívneho a nebezpečného vodiča podarilo policajtom zastaviť a spacifikovať. Čo všetko tomu predchádzalo?

Policajnú hliadku privolali v pondelok na Moldavskú cestu v Košiciach, kde mal vodič v dodávkou blokovať vjazd na autobusovú zastávku MHD. Čiže na zákaze zastavenia. Pri konfrontácii s policajtmi bol vodič arogantný, odmietol zaplatiť pokutu a z miesta činu ušiel. Ignoroval pritom semafory aj policajné auto, ktoré sa ho snažilo zastaviť. Počas riskantnej jazdy narazil do policajného auta, dopravnej značky a tiež jazdil v protismere.

Video z naháňačky si pozrite tu:

Nakoniec sa vodiča podarilo policajtom zastaviť na Tomášikovej ulici v Košiciach, kde ho spacifikovali. Skúška na alkohol bola negatívna. Išlo o 30-ročného Košičana. Predbežné škody, ktoré spôsobil, vyčíslili na 4500 eur, k zraneniam nedošlo. Pre podozrenie z požitia inej návykovej látky bol u vodiča vykonaný odber biologického materiálu, ktorý bude podrobený toxikologickému vyšetreniu. Okamžite prišiel o vodičák a v prípade preukázania viny si posedí za mrežami 4 až 10 rokov. Podľa medializovaných informácií za správanie muža mohlo sklamanie v láske.

V utorok sa policajti pochválili videom, ako spacifikovali arogantného vodiča:

Zásah v Košiciach

SPACIFIKOVANIE ŠOFÉRA Z PRÍPADU NAHÁŇAČKY V KOŚICIACHV nedeľu policajné hliadky naháňali vodiča z dodávky, ktorý opakovane prešiel na červenú, jazdil v protismere a narazil aj do policajného auta. Podľa medializovaných informácií za to mohlo sklamanie v láske. Policajti šoféra napokon chytili. Ako môžete vidieť, láska robí divy a bránil sa do poslednej možnej chvíle… Video sme dostali od jedného z vás.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on 13. marec 2018

zdroj: Polícia SR

Môže vás zaujímať

Utorok má byť polooblačný s teplotami do 23 stupňov Celzia