Jednou vetou

Košickí hasiči zasahujú pri rozsiahlych požiaroch

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Košickí hasiči aktuálne zasahujú pri dvoch rozsiahlych požiaroch. Uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach, niekoľko hodín likvidujú požiar neďaleko košickej mestskej časti Luník IX aj v Košickej Belej v okrese Košice-okolie.

V Slovenskom raji prišiel o život 67-ročný cyklista

„Horí v lese medzi Luníkom IX a mestskou časťou Poľov, nahlásený bol o 10.52 h. Na mieste sú stále 12 príslušníci HaZZ s piatimi kusmi techniky. Príčina vzniku požiaru oficiálne nie je známa,“ spresnil.

Požiar lesného porastu v katastrálnom území Košická Belá, ktorý bol nahlásený po 14. h, je podľa jeho slov z väčšej časti zlikvidovaný.

„Je to v chatovej oblasti, na mieste sú 11 profesionálni hasiči s piatimi kusmi techniky a sedem dobrovoľných hasičov z Košickej Belej s dvomi kusmi techniky,“ dodal s tým, že oheň zasiahol plochu približne 6000 hektárov. Pravdepodobnou príčinou je podľa jeho slov manipulácia s otvoreným ohňom.

Pri nehode utrpel ťažké zranenie 43-ročný motorkár

Hasiči v Košickom kraji zasahovali od piatkového rána pri 25 udalostiach, v Prešovskom kraji pri 16. Uviedol operačný dôstojník KR HaZZ v Prešove, takmer všetky ich výjazdy boli pre požiare suchých tráv.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma