Bitka pred pohostinstvom skončila obvinením

Ilustračné foto

foto: TASR

Bitka, ku ktorej došlo vo štvrtok (17. 10.) okolo 19. hodiny v jednom z michalovských pohostinstiev, sa skončila obvinením. Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová informovala, že najprv došlo k slovnému konfliktu medzi 33-ročným Martinom a 40-ročným Jánom. „Obaja muži boli z Michalovského okresu a po predchádzajúcej hádke vyšli spoločne von pred pohostinstvo, kde sa navzájom fyzicky napádali,“ uviedla.

Po tom, ako 40-ročný muž spadol na zem a snažil sa z nej opätovne postaviť, 33-ročný útočník ho ostrým predmetom porezal v oblasti krku. Podľa vyjadrenia lekárov mu tak spôsobil reznú ranu, ktorá si vyžiada predbežne dvojtýždňové liečenie a práceneschopnosť.

Po páde z rodinného domu utrpel 38-ročný muž vážne zranenie hlavy

„Po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov michalovskí kriminalisti 33-ročného Martina zadržali a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestili do cely policajného zaistenia,“ dodala hovorkyňa. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach ho obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinu výtržníctva. Zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

„V prípade dokázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov,“ uzavrela Ivanová.

Môže vás zaujímať

Polícia vyšetruje nehodu na Spiši: Vlak usmrtil 30-ročného muža