Jednou vetou

FOTO: Košičania pochodovali Za spravodlivé Slovensko

Zhromaždenie Za spravodlivé Slovensko v Košiciach 18. októbra 2019.

FOTO TASR - František Iván

Za spravodlivé Slovensko prišlo v piatok podvečer na Hlavné námestie v Košiciach demonštrovať viac ako 500 ľudí. K požiadavkám protestu iniciatívy Za slušné Slovensko patrí odstúpenie osôb z funkcií v súvislosti s korupčnými kauzami. Podujatie, ktoré trvalo necelú hodinu, prebehlo pokojne a bez incidentov.

„Dôvod, prečo sme sa takto narýchlo rozhodli zorganizovať tento protest, sú dve nahrávky, ktoré boli zverejnené tento týždeň. Ak sa potvrdí pravosť ich obsahu, bude to dôkaz obludnej korupcie na najvyšších priečkach nášho štátu,“ uviedol jeden z organizátorov Jakub Ivančo.

Polícia pri nahrávke Trnku s Kočnerom nepochybila, hovorí výbor

Protest reaguje na zverejnenie nahrávky Gorila, nahrávky rozhovoru bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku a podnikateľa Mariana K. i prepisy údajnej komunikácie cez aplikáciu Threema medzi bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou a Marianom K. Na úvod protestu púšťali záznamy z oboch nahrávok.

Gál predstaví opatrenia súvisiace s aktuálnou situáciou v súdnictve

K požiadavkám iniciatívy patrí naďalej nová dôveryhodná vláda, vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, a vyšetrenie káuz, o ktorých písal. Zároveň iniciatíva žiada o odstúpenie z funkcie sudkyňu Moniku Jankovskú, prokurátora Dobroslava Trnku a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára vyzýva na okamžité konanie a predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi adresuje výzvu na odchod z politiky.

Môže vás zaujímať

Slovensko má takmer po roku opäť prípad afrického moru ošípaných, tentokrát v obci Čierna