Jednou vetou

Hasiči na východe zatiaľ zasahovali najmä pri popadaných stromoch

Ilustračné foto

foto: TASR

Hasiči na východe Slovenska počas piatka, približne do 15.30 h, zasahovali najmä pri popadaných stromoch, ale aj uvoľnených strechách.

Ako informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach, predpoludním ich v Krompachoch privolali k stromu spadnutému na auto. „Nebol tam nikto zranený,“ zdôraznil. Na Komenského ulici v Košiciach zas hasiči boli pri odtrhnutej vlajke. Spadnutý strom odstraňovali aj na Sládkovičovej ulici v Košiciach, medzi Gemerskou Polomou a Hnilcom, nalomený odpratávajú v obci Mlynky v Spišskonovoveskom okrese.

Počas protidrogovej akcie v Lučenci zadržali osem osôb

V obci Stará Voda v okrese Gelnici privolali príslušníkov k spadnutému stromu, ktorý strhol stĺp elektrického vedenia. „Aktuálne zasahujú košickí hasiči na Medickej ulici, kde sú uvoľnené plechy na streche, a tiež v lokalite Alpinka smer Jahodná, kde je na ceste strom. Odtrhnutý plech zo strechy máme v Dobšinej v okrese Rožňava,“ priblížil.

Operačný dôstojník KR HaZZ v Prešove  uviedol, že v súvislosti s počasím zasahovali hasiči v Poprade, a to pri spadnutom strome a čiastočne uvoľnenej streche na budove, ktorú zabezpečili, aby neohrozovala chodcov.

Môže vás zaujímať

V tomto kraji menia cestovný poriadok a rušia až 853 spojov