Jednou vetou

Kukláči dostali v Košiciach nové priestory, otvorila ich ministerka

Denisa Saková (SMER-SD)

Foto: TASR

Pohotovostný policajný útvar (PPÚ), tzv. kukláči, bude v Košiciach pôsobiť v nových priestoroch policajného areálu na Rampovej ulici. Slávnostne ich v stredu otvorila ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

Činnosť pohotovostného útvaru ministerka ocenila s tým, že si zaslúži zodpovedajúce zázemie. „Keď občan má nejaký problém, volá políciu, keď polícia má nejaký problém, tak volá PPÚ, takže vďaka za to, že sú medzi nami a že majú veľakrát možno takú väčšiu vnútornú motiváciu pracovať a nasadzovať svoje zdravie a životy v neľahkých akciách,“ uviedla Saková. Pri príchode sa pozdravila s každým z nastúpených členov zásahovej jednotky s čiernymi kuklami na hlavách.

Vynovené priestory sú v budove niekdajšej leteckej vojenskej akadémie. Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Radoslava Fedora je cieľom pripraviť podmienky na prácu a realizáciu činností, ktorými sa PPÚ zaoberá. Doterajšie priestory pre pohotovostný útvar a jeho príslušníkov neboli vhodné. „Budeme sa snažiť tieto podmienky ešte viac zlepšovať a pripraviť materiálno-technické zabezpečenie tak, aby mohli byť čo najlepšie vycvičení a pripravení na neľahkú úlohu v rámci svojej činnosti,“ konštatoval. V budove v areáli okresného riaditeľstva PZ by mala pôsobiť aj ďalšia elitná zložka – Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Laššáková sa plesla. Na oslavy Novembra 1989 vyčlenila takýto balík peňazí

Vedúca oddelenia nehnuteľností rezortného Centra podpory Košice Renáta Handžáková priblížila práce, ktoré boli potrebné pre obnovu priestorov, kde boli kedysi učebne a ubytovanie pre vojakov. „Urobili sa hygienické maľby, nové podlahy, vymenili sa okná a dvere, vybudovali sa nové sociálne zariadenia, svietidlá, natiahli sa nové výpočtové siete a dodal sa nový nábytok,“ uviedla. Ministerka dodala, že okná a nábytok vyrobili v príspevkových organizáciách rezortu vnútra.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu