Jednou vetou

Muž narazil s tankovacím vozidlom do lietadla na letisku v Košiciach

Ilustračné foto

foto: TASR

Takmer tri promile alkoholu mal v dychu pracovník letiska v Košiciach, ktorý viedol nákladné tankovacie vozidlo po vybavovacej letiskovej ploche, pričom došlo ku kontaktu s lietadlom pripraveným na odlet. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, v lietadle boli cestujúci aj palubný personál. K zraneniam nedošlo.

K udalosti došlo v sobotu (8. 6.) popoludní. „Dychovou skúškou na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu u vodiča tankovacieho vozidla bolo zistených 1,44 mg/l alkoholu, čo je 2,96 promile. Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu,“ spresnila.

V obci Čaňa sa utopil 15-ročný chlapec v jazere

Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, vyšetrovateľ v súčasnosti vykonáva potrebné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia. „Vodič však svojím nezodpovedným konaním mohol ohroziť život a zdravie ľudí, alebo spôsobiť značnú škodu na majetku pri výkone svojho zamestnania, a za takéto konanie je stanovená trestná sadzba dva až päť rokov,“ dodala Ivanová.

Letisko Košice potvrdilo vyjadrenie polície. „K poškodeniu lietadla nedošlo a s uvedeným zamestnancom letiska bol v dôsledku danej udalosti rozviazaný pracovný pomer,“ uviedla  za košické letisko Jana Tomková.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu